Menü

Erenlere Karışıyor

Son günlerde Manço’ların evinde bir telaş bir heyecan, gerçekten görülmeye değer. Bütün aile yolda olan ikinci bebeğin kız olacağına inanıyor.

Hazırlıkların hepsi bu yönde gerçekleştiriliyor. Bunun nedeni ise çoğu kimsenin garipseyeceği, gülüp geçeceği bir nedene dayanıyor.Sanat yaşamında kendine has stili ile yediden yetmişe herkesin hayranlığını kazanan Barış Manço uzun yıllardan beri de mutlu evliliğini sürdürüyor Lale Manço ile… Küçük oğulları Doğukan Hazar’ın varlığı ise bu mutlu çiftin saadetlerine saadet katıyor… Onun gözünün içine bakıyorlar, bütün imkanlarını önüne seriyorlar, kısacası en iyi şekilde yetiştirmek için ellerinden ne gelirse yapıyorlar… Ama dilekleri Doğukan’ı yalnız bir çocuk olarak yetiştirmek değil Manço çiftinin… Onu yalnız bırakmamak için de bir kardeş hediye etmeye hazırlanıyorlar. Ve Barış Manço’da 5 aylık hamile olan eşi Lale’nin gözünün içine bakıyor. En büyük dilekleri ise bu defa bir kız çocuk sahibi olmak. Ancak işin ilginç olan tarafı ise Barış Manço bir kız çocuk sahibi olacağından adı gibi emin. Nereden mi?.. Dilemeniz bunu Barış Manço’nun kendisinden dinleyelim:

“Doğukan doğmadan önce onun erkek olacağını biliyordum. Adını bile önceden hazırlamıştım. Çünkü rüyama girmişti. Aslında bu tip şeylere pek inanmam daha doğrusu inanmazdım ama rüyamın çıktığını görünce bayağı etkilendim doğrusu. Şimdi ise ikinci çocuğumun kız olacağını iddia etmemin nedeni yine aynı şeye dayanıyor. Lale hamile kaldığından beri, hiç yoksa haftada bir rüyamda bu çocuğun kız olacağını görüyorum. Ve inanıyorum da bu rüyalara. Zaten en çok istediğim şey de Doğukan’ın abilik zevkini, benim ve Lale’nin de kız çocuk sahibi olmanın zevkini tatmak. Bunun gerçekleşeceğine de yürekten inanıyorum.” İşte bu şekilde konuşuyor Barış Manço. Ve bunları söylerken de gözleri bir başka parlıyor. Şu günlerde ise Manço’ların evinde tam bir bayram havası esiyor. Hazırlıkların hepsi bir kız çocuk için. Doğukan bile bir kız kardeş bekliyor. Bütün Manço ailesi kendilerini öylesine inandırmışlar ki buna, umarız hayal kırıklığına uğramazlar ve Barış Manço’da rüyalarına inanmaya devam eder…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-42-sayisi/)

15.10.2020 17:03

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar