Menü

Erol Evgin Yalanladı

«YALAN!» dedi, «Müzikaller’de oynamak istediğimi söyleyenler yalan söylüyorlar. Bundan sonra «Hisseli Harikalar Kumpanyası» müzikali kadar dört dörtlük bir olayı yakalamam imkansız gibi görünüyor. Bu nedenle artık müzikallerde oynamak istemiyorum.»«Hisseli Harikalar Kumpanyası» müzikali nedeniyle, iki yıla yakın bir süredir konser ve gazino çalışmalarına ara veren Erol Evgin, bu süre içinde plak dünyasından yalnızca «Hisseli Harikalar Kumpanyasının orijinal albümü ve «Söyle Canım» adlı 45’lik plağı ile müzikseverlere seslenebildi. Şu günlerde «Erol Evgin ve Renkli Dünyası» adlı bir LP hazırlayan sanatçı «Müzikallere paydos» diyerek, bundan böyle gazino ve plak çalışmalarına ağırlık yereceğini açıkladı.

Erol Evgin iki yıl öncesine dönüyor ve şöyle konuşuyor:

«Durup dinlenmeden sürekli çalışmak beni iyice yıpratmıştı. O günlerde beynimi kemiren bir düşünce vardı. Bu böyle gidemezdi… İyice yıprandığımı, artık müzikseverlere bir şey veremediğimi hissediyordum. Yapılacak tek şey, dürüst bir şekilde davranarak, zirvede olduğum bir sırada müziğe veda etmekti… Ancak işte tam bu sırada «Hisseli Harikalar Kumpanyası» müzikali ortaya çıktı ve her şey değişti. Bir daha dönmemecesine bırakmayı düşündüğüm müzikten iki yıl ayrı kalmaya karar verdim. Bu çok da iyi oldu. Kendimi toparladım… Bu arada şarkı söylemeye karşı içimde büyük bir özlemin biriktiğini hissettim.. Bu benim için yeni bir doğuştu…»

Bugünkü Erol Evgin, iki yıl önceki Erol Evgin’den çok farklı görünüyor. «Hisseli Harikalar Kumpanyasının «Erol Evgin»i plak çalışmalarıyla ilgili olarak da bakın neler anlatıyor:«Türkü-ola Plak Şirketi sahibi Yılmaz Asöcal, Almanya’da, Ariola Plak Şirketi Genel Müdürü’ne benim kasetimi dinletmiş. Özellikle ‘Söyle Canım’ ve ‘Sevdan Olmasa’ adlı parçalarım çok beğenilmiş… Yılmaz Asöcal hemen beni aradı ve durumu anlattı. Şirket benimle plak yapmak istediğini bildirmiş… Kesin anlaşma yapabilmek için benim Almanya’ya gitmem gerekiyor. Ancak önce İzmir Fuarı’nda sahnelere merhaba demek, daha sonra da Almanya’nın yolunu tutmak istiyorum. ‘Sevdan Olmasa’ ve ‘Söyle Canım’ adlı parçalarımın yer alacağı 45’lik plağı Ariola Plak Şirketi adına yapacağım. Parçalarımı Almanca ve İngilizce söyleyeceğim.»

Önce bir dans grubu kurarak, sahnelerde yeni bir show sergileyecek. Ardından da Almanya’nın yolunu tutarak, ilk 45’liğini yapacak.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-33-sayisi)

06.10.2020 17:22

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar