Menü

Erol Evgin’in Planları Altüst Oldu

KABAKULAK salgını hep ilkokullarda olacak değil ya. Bu kez, Türk Hafif Müziği’nde kabakulak salgını var.

Türk Hafif Müziği’nin sevilen sesi Erol Evgin’in kızı Elvan ve Hafif Müziği’mizin yurt dışındaki temsilcisi Ömür Göksel’in kızı Serenad ve oğlu Sonat, aynı anda kabakulak oldular. Hem de tam babaları Almanya’ya gitme hazırlığı içersinde iken ortaya çıkan hastalık, bir anda her şeyi altüst ediverdi.

Erol Evgin bir turne için Almanya’ya gidecek, turne sonrasında da uzun zamandır birlikte tatile hasret kalan eşi Emel’le Hollanda ve Fransa’da bir haftalık tatil yapacaktı. Ömür Göksel ise, 1.5 yıldır Almanya’da sürdürdüğü müzik çalışmasına bu kez yanına çocuklarını da alarak devam edecekti. Ancak, çocuklarının yatağa düşmesi yüzünden iki sanatçı ve eşleri üzüntülü günler yaşadılar.Erol Evgin’in kızı Elvan hemen hemen iyileşme durumunda. Emel ve Erol Evgin çifti bu kez de ablasından mikrop almış olacağını tahmin ettikleri oğulları Murat’ın kabakulak olmasını bekliyorlar… Neyse ki, kabakulak mikrop alındıktan üç hafta sonra ortaya çıktığı için, bu arada sanatçı ve eşi, Almanya turnesi ve tatil işini aradan çıkarabilecekler.

Bir turneden bir diğer turneye giden Erol Evgin, Anadolu’da, 40 günde 40 ayrı il ve ilçeyi dolaştı, 10 bin kilometre yol katetti ve tam 80 kez sahneye çıkıp toplam 1000 şarkı söyledi. Önümüzdeki günlerde başlayacağı Almanya ve Hollanda turnesinde, beraberinde Bülent Ersoy, Sezen Aksu, İbrahim Tatlıses, Tarık Akan, Gülsen Bubikoğlu, Müjdat Gezen, Perran Kutman ve Halit Kıvanç olmak üzere Almanya’da Frankfurt, Köln, Münih ve Berlin’de, Hollanda’da Rotterdam’da 6 konser verecek. Konserlerin hepsi de en az 10.000 kişi alan büyük salonlarda düzenlenmiş durumda. Turne sonrası eşi ile birlikte Hollanda ve Fransa’da bir haftalık bir tatil yapacak olan sanatçı, Türkiye’ye döner dönmez bu kez Adana’ya gidecek ve 10 Haziran’dan itibaren «Hisseli Harikalar Kumpanyasının Adana turnesine katılacak.Erol Evgin, cephesinde böylesi yoğun bir çalışma programı göze çarparken, Türkiye’de müzik yaşamını kendi isteği ile sona erdirip 1.5 yıldır Almanya’da Düsseldorf ve Mönchengladbach’da iki gece kulübünde müzik çalışmalarını sürdüren Ömür Göksel de oğlu ve kızı sağlıklarına kavuşur kavuşmaz, ailesi ile birlikte Almanya’ya dönecek. Ömür Göksel piyano ve bas eşliğinde caz parçaları söylemekte… Repertuarında tanınmış hafif Amerikan şarkılarına da yer veren sanatçı, yurt dışında üç yıl daha kalarak çocuklarını Amerikan ortaokulunda okutmak niyetinde. Bu arada eylül ayından itibaren İspanya’nın Barselona kentindeki bir kulüple 1.5 aylık kontrat yapan sanatçı, Türkiye’ye döndükten sonra müzik çalışmalarını, ancak TV programları ile sürdürmek niyetinde… Türkiye’de müzikseverlere dinletilen müziğin kalitesinde büyük düşme olduğunu söyleyen sanatçı, «Burada hem yaptığım müzikten tatmin oluyorum, hem de Türkiye’de kazanacağımın çok üstünde bir ücret alıyorum» diyor.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-23-sayisi)

06.10.2020 23:57

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar