Menü

Erol Taş ve Turgut Özatay Dövüştüler

TURGUT Özatay nefes nefeseydi. Caddenin kenarındaki dev inşaatın önüne gelince durdu. Bir süre çevresine öfkeli öfkeli baktı. Kimsecikler yoktu. Hızla ileriye doğru atıldı. İnşaatın basamaklarını birer ikişer atlıyarak yukarı katlara çıkmaya başlamıştı. Hasmı tahta kalıpların ardına gizlenmişti. Esmer, kara bir yüzü, iri kıyım bir vücudu vardı. Elinde çivili, kalınca bir tahta parçasıyle bekliyordu. İkinci adam Erol Taş’dı; gürledi:-«Yaklaşma!.. Bir adım daha atarsan gebertirim!..»

Turgut Özatay dişlerini sıkarak konuştu:

-«Söyle, çocuğum nerede?..»

-«Bilmiyorum, gelme dedim sana!..»

Birden, Erol Taş’ın elindeki çivili tahta parçasını havaya kaldırdığı görüldü.Fakat Turgut şaşırtmaca bir hareketle, Erol’un midesine doğru sert bir diz çıktı. Elindeki tahta parçası düşüp Erol iki büklüm olduğu anda, Turgut yumruğunu keskinlemesine boğazına vurdu.

Bu defa her ikisi de yerde, betonun üzerinde döğüşüyorlardı. Yuvarlana yuvarlana iskelenin kenarına gelmişlerdi. Erol’un başı onuncu kattan aşağıya sarkıyordu. Turgut, sert bir yumruk daha savurdu. Erol, oracıkta kıvrıldı, kaldı. Dudaklarında bir kan şeridi çenesine doğru uzanıyordu.

-«Baba!.. Babacığım!…»Turgut Özatay, olduğu yerde döndü. Bir çocuk ağlıyarak geliyordu. Kavganın bitiminde rejisör Burhan Bolan derin bir nefes aldı.

-«Çok şükür kazasız, belasız bitirebildik bu sahneyi.»

«Acı Hatıralar»ın setindeydik. Harbiye’de dev bir inşaatın en üst katında çekilen döğüş sahnesi, gerçekten başarıyle sonuçlanmıştı. Teknisyenler, ortalığı toparlarken, Turgut Özatay kanayan alnını tedavi ettiriyor ve Erol Taş’la kucaklaşıyordu.

 
(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1964-tarihli-31-sayisi)

02.11.2020 02:18

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 12:39

    Hasan Baglamaci

    hahaha ne güzel dövüşmüşler :D