Menü

Ertan Anapa ve Sevinç Pekin Evleniyorlar

Genç kadın viskisini yudumluyor, sigarasının dumanlarını sıkıntılı sıkıntılı havaya savuruyordu. Düşünceli bir hali vardı. Adeta bambaşka dünyalarda yaşıyordu… Biraz önce sorduğumuz bir soru onu bu hallere sokmuştu.

Söze, «Ertan’ı çok eskiden beri tanırım,» diye girdi. Ama «tanırım» derken, radyodan, kulüplerden demek istiyorum.

«Bir gün çalıştığı kulübe gittim. Ve işte Ertan Anapa ile ilk defa orada konuştum, tanıştım. O günü ömrüm oldukça unutamam. Nasıl heyecanlanmış, nasıl telaşlanmıştım.

«O gün bugündür arkadaşlığımız bozulmadı. Hele eşinden ayrılınca samimiyetimiz daha da arttı… Artık birbirimizden ayrılmaz olmuştuk. Eğer bugün ben bir şeysem bunda Ertan’ın büyük payı olmuştur. O benim, yalnız can yoldaşım değil, hocam, öğretmenimdir de… Çok kısa bir süre sonra bizi evli olarak göreceksiniz.»

Sevinç Pekin bize bu sözleri İzmir’de çalıştığı kulübün müdüriyet odasmda söylemişti. Sevinç Pekin’in morali oldukça düzelmişti. Bunda Ankara’da kazandığı başarının büyük rolü vardı.

Sevinç Pekin’in Ertan Anapa ile evlenecekleri konusunu az sonra odaya giren, Ertan Anapa ile de konuştuk. «Haydi hayırlısı,» dedik. «Sevinç Pekin ile evleniyormuşsunuz.»

Güldü. «Nereden duyarsın bunları?» diye takıldı. Sonra da anlatmaya başladı:

Ertan Anapa ve <a href=Sevinç Pekin Evleniyorlar” width=”230″ height=”137″ />– «Evet evleneceğim Sevinçle. Onu beğeniyorum. Yalnız, hala sinema ile şarkıcılık arasında bir karara varamaması beni üzüyor. Sinemanın bonosuna karşılık, şarkıcılığın peşin parası bence daha iyi. Hem sevinç, şarkıcılıkta da hayli başarılı. Muvaffak olacak. Yalnız biraz sabır, biraz da çalışmak lazım. Onu her bakımdan beğeniyor ve takdir ediyorum. Bana iyi bir eş olacağından hiç şüphem yok. Evlenince sinema ile olan ilişkilerini de kesmesi şart. Filimde oynaması gerekirse bunu ben tayin ederim.»

Söylenen sözlere bakılırsa ikisi de evlenmeye kararlı. Ama biz yine temkinli olalım… «Bu evlenme olmayabilir de,» diyelim. Çünkü şimdiye kadar bu şekilde konuşup evlenmeye giden yoldan son dakikada dönen çok şöhret gördük… Hatta hatta nişan yüzüklerini alıp da evlenmevenleri bile…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-18-sayisi)

11.08.2019 00:55

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 18:24

  Alper Keskin

  Mutlu olurlar gibime geliyor:P
 • Yayınlandı: 3 Eylül 2015 10:07

  NUR HAYAT YÜZEN

  çok yakışırlardı birbirlerine huzur içinde yatsınlar güzel insanlar
 • Yayınlandı: 7 Eylül 2015 17:04

  HALİT KUMRU

  vay be cidden birbirleri için yaratılmış diyebileceğimiz bir çiftti