Menü

Erzincanspor Kazanmaya Kararlı

ÜÇÜNCÜ Lig Kırmızı Grup puan çizelgesinin sonunda bulunmalarını önemsemiyorlar ve bunu tüm olarak şanssızlığa bağlıyordı. Çünkü kurdukları takım değil en altta, üst sıralarda bile mücadele edecek güçteydi Erzincanlılara göre.

İstanbul’a Galata maçına gelmişlerdi. İşte burada biraz durulması gerekiyordu. Çünkü deplasman korkusu vardı. Bir türlü bu korkuyu üzerlerinden atamamışlardı. Dış saha deyince akla ilk gelen «yenilgi» oluyordu. Yine bir deplasman maçının yenik kapatılması bu korkunun en son örneğiydi.ÖZ ERZİNCAN’LI

Geçtiğimiz yıllarda bir dolu parayı «Transfer piyasasında» yok etmişlerdi. Amaç Doğu’dan ses getirmekti. Ama alınan futbolcular ya Erzincan’ın havasına uyamamış veya yöneticilerle anlaşamamışlar, sonunda hem kendilerine, hem de Erzincanspor’a etmişlerdi.

Yeni ve genç yönetim kurulu aldığı bir kararla «Öz Erzincanlı» futbolcular üzerine eğilmişti. İki yıl, genç takımları Türkiye Genç Takımlar Şampiyonası’nda en iyi dereceyi almıştı. Erzincan Lisesi de, Liselerarası Şampiyona’da başarı elde etmişlerdi. Bu durumda parayı sokağa atmaya ne gerek vardı. İşte bu yoldan hareket edenler sonunda istedikleri biçimde bir takımı hem de istediklerinden daha aşağı bir bütçe ile kurmuşlardı.Hiç önemsemiyorlardı en alt sırada bulunmalarını. Takımlarının futbol oynadığına inanmışlıkları vardı. Bu inanmıştık içinde yeni antrenör İlker Tolon şöyle konuşmuştu: «Erzincanspor yeni bir takım yaratma durumundadır. Elimizde bol ölçüde genç futbolcu Bunların çoğu genç takımdan geldiler. Bu gençleri Lig havasına soktuğumuz gün Erzincanspor parlayacaktır. Buna da çok kısa bir zaman kalmıştır.»

Resimde antrenör İlker Tolon yedek futbolcularla bir karşılaşmayı izlerken görülüyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/hayat-spor-dergisinin-1974-tarihli-33-sayisi)

02.03.2021 00:38

Kategoriler:   Spor

Yorumlar