Menü

Fenerbahçe A2 Takımı yeni sezona başladı

“Hedefimiz yetenekli olan oyuncuları bulup, en iyi şekilde yetiştirerek A Takıma çıkarmaktır. Fenerbahçe’de hedef her zaman için en tepede olmaktır.”

2009-2010 sezonunda Fenerbah­çe U18 takımına antrenör olarak Gençlik Geliştirme Ligi’nde Türkiye Şampiyonluğu yaşatan Hakan Tecimer, şampiyonluk sürecini anlatırken şampiyon olmanın zor olduğunu, ancak kadronun kaliteli ve yetenekli oyunculardan oluştuğunu söyleyerek, her branşta Fenerbahçe’ye yakışan tek şeyin şampiyonluk olduğunu belirtti.1988-89 sezonunda Fenerbahçe’nin Oğuz Çetin’li, Rıdvan Dilmen’li, İsmail Kartal’lı, Müjdat Yetkiner’li ve Aykut Kocaman’lı efsane kadro­sunun “Çalım Sihirbazı” lakabıyla değişilmez sağ açığı Hakan Tecimer, “Fenerbahçe gibi bir kulübün önce futbolcusu olarak, daha sonrada antrenörü olarak görev almak benim için çok büyük bir gururdur” diyor.

2010-2011 sezonu için Fenerbahçe A2 takımının antrenörü olarak göreve getirilen Hakan Tecimer ekibiyle birlikte, Fenerbahçe A2 Takımını yeni sezona en iyi şekilde hazırladıklarını, belirledikleri antrenmanlar dışında özel antrenman programları da uyguladıklarını dile getirirken hedeflerini “Futbolcularımızın gelişimlerine yardımcı oluyoruz, altyapıdan A Ta­kıma çıkardığımız oyuncuların tam anlamıyla donanımlı bir şekilde A Takıma çıkmalarına önem veriyoruz” şeklinde sıraladı.Fenerbahçe altyapısı olarak her sene A Takıma 4 ya da 5 oyuncu kazandırmanın kendilerine büyük bir gurur ve mutluluk verdiğini söyleyen A2 Takımının teknik patronu “Her sene yetenekli futbolcuları A Takıma kazandırmak için özenle çalışıyoruz. Bunun sonucunda da A Takıma gön­derdiğimiz oyunculara baktığımızda emeklerimizin ne kadar iyi yönde olduğunu görüyoruz” diyerek spora ve sporcuya verdiği önemden de söz ediyor. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün altyapıya verdiği önemi her fırsatta vurgulayan Hakan Tecimer, Fener­bahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın, Altyapılar sorumlusu Şe­nol Çorlu’nun ve yönetim kurulunun kendilerine her türlü desteği verdiğini söylerken, Fenerbahçe altyapısı ola­rak bu değere karşı verilebilecek en güzel hediyenin “Başarı” olduğunu belirtti.Fenerbahçe A2 Takımı’nın yeni sezona en iyi şekilde hazırlandığı­nı, hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdürdüğünü söyleyen Hakan Tecimer, “A2 Ligi’ndeki değişimin daha mücadeleci bir futbol anlayışını ortaya çıkaracaktır” diyerek bu de­ğişime de değindi. Yeni sezonda A2 Takımı’nındaki hedeflerini “Hedefi­miz yetenekli olan oyuncuları bulup, en iyi şekilde yetiştirerek A Takıma çıkarmaktır. Fenerbahçe’de hedef her zaman için en tepede olmaktır” şeklinde açıkladı.

Oyuncularının kendilerini en iyi şe­kilde geliştirmesi gerektiğini söyleyen Hakan Tecimer,“Benim futbolcum saha içinde topa hâkim ola­bilmeli, koşmalı, oyun kurabilmeli. Biz bunun için varız… Hedefe ulaş­mak istiyorsanız elinizden gelenin en iyisini yapmalı­sınız. Emek vermelisiniz, bu emeklerin karşılığın­da mutlaka karşılığını alırsınız” diyerek bunu takımına her seferinde anlattığını belirterek Fenerbahçe’de doğru işler yapıldı­ğını dile getirdi.

Son olarak A2 Ligi’ndeki ilk maçla­rında Manisaspor karşısında aldıkları 1 puanı yeterli bulmayan Tecimer, “Sezonun ilk maçında galibiyet elde etmek isterdik fakat olmadı… Ligdeki takımların hepsini yenebilecek güç­teyiz. Sezon sonunda bunu herkese ispatlamış olacağız” açıklamasını yaptı.

Yazan: Saygınhan Çelik

Alıntı; Fenerbaçe Gazetesi’nin 2010 yılı 81.sayısı

15.02.2021 02:14

Kategoriler:   Spor

Yorumlar