Menü

Ferdi Özbeğen, Ümit Besen’den Ne İstiyor?

HER şey Ferdi Özbeğen’in «Bu iş lahmacun satmaya benzemez… Ümit Besen piyanoya hiç yakışmıyor…» demesiyle başladı. Özbeğen’in hakkında söylediklerini duyduktan sonra da bu kez Ümit Besen konuştu. İşte sanatçının söyledikleri:



«Ben müziğe başladığım günden bu yana hiç kimseyi rakip olarak görmedim. Bu kendimi rakipsiz olarak gördüğümden değil, her yiğidin ayrı bir yoğurt yiyiş tarzı olacağına inandığım içindir. Ferdi Özbeğen’le türlerimiz tamamen farklıdır. Zaten aynı olsaydı, müzikseverler beni dinleme ihtiyacı duymazlardı… Ferdi Özbeğen’in türü daha çok dans müziğine kaçıyor. Benim çalışmalarım ise arabesk türüne daha yakın. O, yaylı çalgılar kullanırken, ben yalnız piyano iie çalıp söylüyorum. Ayrıca benim beste çalışmalarım da var.



«Ferdi Özbeğen, benim hakkımda, ‘Bu iş lahmacun satmaya benzemez… Piyanoya hiç yakışmıyor, gibi sözler söylemiş. Lahmacun satmaya benzemez ne demek? Müziğe ve kendisine saygısı olan bir kişinin edeceği laf değil. Ayrıca piyanoya yakışıp yakışmadığım konusuna gelince… Mutlaka kendisi gibi mi olmalıyım! Bıyıklarımı kesip piyanonun başına geçsem, daha mı çok yakışırım. Bu konuda söyleyeceğim başka sözüm yok.»

Şu sıralar «Şikayetim Var» adlı LP’sinin ardından «Islak Mendil» adıyla piyasaya çıkacak ikinci LP’sinin hazırlıklarını sürdüren Ümit Besen, yeni LP’sinde Selami Şahin ve Coşkun Sabah ile kendi bestelerine yer verdiğini söylüyor. Sanatçıya sinemadan da pek çok film teklifleri geliyor. Son olarak Umut Film Şirketi’nden müzikal bir film teklifi alan Ümit Besen, «Sinemada yapacağım çok az şey var. Benim asıl uğraşım müziktir» diyor… Bir süre önce dergide yayınlanan röportajında Ferdi Özbeğen şunları söylenişti «Bu iş lahmacun satmaya benzemez…»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-21-sayisi)

Facebook Comments
07.10.2020 14:28

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar