Menü

Ferhan Şensoy Politikaya Atıldı

Senaristlik, yönetmenlik, televizyon dizilerinde oyunculuk derken, Ferhan Şensoy, şimdi de Yeşilçam’a el attı ve «Bir Bilen» adlı filmle kamera karşısına geçti.

Ünlü güldürü sanatçısı Ferhan Şensoy, politikaya atılmaya karar verdi… Senaristlik, yönetmenlik, televizyon dizilerinde oyunculuk derken Şensoy, şimdi de «Bir Bilen» adlı filmde eski bir politikacıyı canlandırdı. Tiyatronun ardından bu kez de Yeşilçam’a el atan Ferhan Şensoy, Derya Baykal ve Rasim Öztekin’le birlikte kamera karşısına geçti.

«Değişik işleri seviyorum»

Bir yazlık kampa tesadüfen gelip bir anda ortalığı seçim atmosferine sokan eski bir politikacı rolünde oynayan Ferhan Şensoy, «Bu rolümü çok sevdim» diyerek şunları söyledi:

«Seçim arifesinde, ciddi havayı biraz yumuşatmak için böyle bir konu seçtik. Ve tiyatro sezonu başlamadan önce filmi çekmeye karar verdik. ‘Bir Bilen’ rolünü o kadar benimsedim ki, yakında ben de seçimlerde adaylığımı koyabilirim. Bir gün beni seçim konuşmaları yaparken görürseniz hiç şaşmayın, zaten bu konuda epey de deneyim kazandım.»

«Herkes saygı gösteriyor»

Çekimler sırasında rol icabı da olsa herkesin kendisine gösterdiği büyük saygı ve sevgiden çok mutlu olduğunu belirten Şensoy, «Artık öyle hale geldim ki, çekim aralarında bile birisinden olmadık bir şey istesem, ‘Siz bilirsiniz efendim’ deyip benim için koşuşturuyorlar ve hemen istediklerimi yerine getiriyorlar. Doğrusu bu da benim için çok hoş oluyor» diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Ferhan Şensoy, Derya Bay kal ve Ossman’la

Birçok çalışmanın ardından bu kez de Yeşilçam’a el atan Ferhan Şensoy, «Bir Bilen» adlı filmde Derya Baykal ve ünlü ‘Ossman’ Rasim Öztekin’le birlikte oynuyor. Senaryosunu kendisinin yazıp yönettiği filmde eski bir politikacıyı canlandıran Ferhan Şensoy, «Derya ve Rasim benim politikacılığıma öyle alıştılar ki, seçim olursa oylarını yalnızca bana vereceklerini söylüyorlar» diyor. Rolünü çok sevdiğini ve yakında politikaya bile girebileceğini açıklayan Şensoy, partisinin seçmenlerine yalnızca bol bol kahkaha vaadedeceğini söylüyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-37-sayisi)

28.07.2019 15:21

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar