Menü

Feri Cansel Sevgilisinin Kapıcısı ile Evlendi

Önce olan biteni sakladı. “Yok böyle bir şey” dedi yüzü hafifçe pembeleşerek. Sonra sıkıyı görünce de başladı kaçamak karşılılar vermeğe. “Evet” dedi, sonra “Hayır” dedi, arkasından yine “Evet”i yapıştırdı. Konumuz evlilik üzerineydi. Karşımzdaki kişide sinemanın genç oyuncusu Feri Can-Sel. Onbeş gün kadar önce “Gizli” bir nikahla evlenivermişti Feri Can-Sel. İki nikah tanığından başka kimsecikler duymamıştı bu evliliği. Herkesten büyük bir “sır” gibi saklamıştı bunu. Sonunda olanlar oldu ve PAZAR’ın kulağı delik muhabirleri bu “gizli” nikahı ortaya çıkarıverdi. Duru mu nikahın sahibinden sonra. Can-Sel de inkara yeltendi. Ama sonunda “Heeee…” deyiverdi.

Daha önce başından bir evlilik geçen ve bir kızı bulunan Kıbrıs’lı Feri Cansel,Türkiye’ de kalıp, T. C. vatandaşı olup, çalışabilmek için evlenmek zorunda kalmış ve bir “İş evliliği” yapmıştı. Hem de bir kapıcıyla. Gerçek sevgilisinin kapıcısıyla. Altı bin lira vermiş ve kapıcıyla nikah masasında onu “kocalığa kabul ettiğini” bildirmişti. Üç bin lira da masrafla bu evlilik Feri Can-Sele tam dokuz bin liraya patlamıştı. Feri Can-Sel, utana sıkıla önce kabul etmediği evliliği doğruladıktan sonra “Ne olmuş sanki, koskoca Brigitte Bardot bile garsonla evlendi,ben kapıcıyla evlenmişim çok mu sanki. Hem bu benim ne kadar alçak gönüllü olduğumu gösterir” dedi.

Gerçekten de Feri Can-Sel, üç aylık ikamet süresi doldukça Kıbrıs’a gidip gelmekten bıkıp usanmıştı. Sonunda bunun tek çıkar yolunun “nikah” olduğunu görünce, gerçek sevgilisinin kapıcısıyla Fındıklı Mebusary Caddesi’ndeki evinde evleniverdi. Nikah tanıkları da O. Ç. ve T. Ö oldular. “Gerdek” ve “Balayı” gibi soruları da Can-Sel şöyle karşıladı: “Ne gerdeği yahu. Ben kapıcı kocamı bir defa, oda nikah kıyılırken gördüm. Suratına bile bakmadım. Nikah kıyıldı, verdik paraları. O da köyüne gitti. Şimdi görsem vallahi tanımam kendisini.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1971-tarihli-763-sayisi)

31.08.2015 18:27

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 18:32

    GÜLŞAH NAZAR

    parayı veren düdüğü çalmış resmen ne cesur kadındı :D