Menü

Feriköy-Lüleburgaz Mücadelesinde Beraberlik

FERİKÖY – Lüleburgazspor maçının 8. dakikasıydı. Adnan’ın soldan ortaladığı topa önce Burhan, sonra da Lüleburgazspor kalecisi Soner koştular. Topa daha önce ulaşan Burhan, kalecinin üzerinden aşırtıverdi. 1974-1975 Üçüncü Türkiye Liginin ilk golü ağlardaydı. İlk golün sahibi ise Beşiktaşlı Zekeriya’nın kardeşi 21 yaşındaki Burhan’dı. İlk golün şanssız kalecisi ise Lüleburgazspor kalecisi Soner’di.Tıpkı Zekeriya gibi Burhan da kardeşi Fahri ile birlikte meşin yuvarlak ile 5 yıl önce Feriköy’de tanışmıştı. Kırmızı-Beyazlı takımda Fahri 9, Burhan ise 10 numaralı forma ile oynayarak golcü adamlar olmuşlardı.

Feriköy Genç Takımı’nda 1 yıl oynadıktan sonra geçtiği A takımda dört yıldır top koşturan Burhan için Kırmızı-Beyazlı yöneticiler de övgü dolu sözler söylediler. Gerçekten de Burhan 90 dakika boyunca iyi oynamıştı. Aynı şekilde küçük kardeşi Fahrettin de Feriköy’de göz dolduran oyuncular arasındaydı. Futboldan başka bir şey düşünmeyen, boş zamanlarında ise Moda’da bulunan büfelerinde babalarına yardım eden Fahri ve Burhan Alp’i maçtan sonra ilk kutlayan kişi ağabeyleri Zekeriya oldu. Üç kardeş kol kola girerek soyunma odasına döndüler. Tam odaya girerken Burhan «Ah!.. Bir de maçı kazansaydık, sevincim daha büyük olurdu» diye söylendi.Zekeriya, futbol yaşamını Feriköy’den sonra Beşiktaş’da sürdürürken, iki kardeş ise ağabeylerinin deyimi ile «okul» olan Feriköy’de pişiyorlardı.

1974-1975 Üçüncü Türkiye Liginde ilk golü attığı için çok sevindiğini söyleyen Burhan, «Dileğim bu yıl takımımızı şampiyon yapmaktır» dedi. Kendisinden 1 yaş küçük kardeşi Fahri ile 6 yaş büyüğü Zekeriya ise kardeşlerinin gelecek yıl transfer piyasasında yöneticileri peşinden koşturacağını belirterek «Çıkarclığı oyunlarla bunu başarasaktır.» dediler. Bu arada yanlarındakiler Siyah-Beyazlı futbolcuya «Kardeşini artık Beşiktaş’a götürürsün» diye takıldılar. Zekeriya da buna «Bakalım, kısmet!..» diye cevap verdi.Onların girdiği soyunma odasının hemen yanındakinde ise, duyguları daha değişik bir futbolcu vardı. Bu da, Üçüncü Lig’in ilk golünü yiyen Lüleburgazspor kalecisi Soner’di. Birinciden sonra ikinci golü de yediği için üzülüyor fakat bu gollere takım arkadaşı Mehmet Çan’ın iki golle karşılık vermesiyle beraberliği ve bir puanı elde ettiklerine de sevinmekten kendisini alamıyordu.

…Ve ilk haftanın sonuçları

Maçlar, goller, puanlar… Ve heyecan, heyecan, heyecan… İşte, genel yapısı bu özelliklerle dolu olan aylarca sürecek Üçüncü Türkiye Ligi başladı. İlk haftada şu sonuçlar alındı:

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/hayat-spor-dergisinin-1974-tarihli-26-sayisi)

20.01.2021 15:36

Kategoriler:   Spor

Yorumlar