Menü

Figen Say’ın Evli Aşkı

Figen Say'ın Evli AşkıFigen Say, bir gülüyor, bir somurtuyordu Kurtuluş’taki beş katlı evlerinde… Son günlerde gazetelerde çıkan bazı haberlerin gerçek olmadığını söylüyor ve hem kendisine hem bize:

– Niçin bütün bunları yazıyorlar, diye soruyordu..

..Yıldırım Gencer’le bir süreden beri büyük bir aşk yaşıyan genç kadın, yazılanları aksine Gencer’in evli olmadığını belirtiyor ve Beni yuva yıkan bir insan olarak gösteriyorlar, oysa bunun gerçekle en ufak bir ilgisi, yok diyordu.

– Siz Yıldırım Gencer’le tanışmadan önce karı koca ayrılmışlarmıydı?

– Biz flört etmeden önce, sinemadan birbirimizi tanıyorduk. O zaman evli olup olmadıklarını bilmiyorum. Fakat beraberliğimiz başladıktan sonra,İliç bir ilgileri kalmamıştı.

– Bir kaç defa gazetelerde, Yıldırım Gencer’in size tokat attığı şeklinde haberler çıktı. Bu konuda ne diyorsunuz?

– Böyle bir olay hatırlamıyorum. Ne Yıldırım bana tokat atacak kadar nezaketten uzak insandır, ne de ben herhangi bir davranışımla buna meydan veririm.

YILDIRIM’LA EVLENECEĞİZ…

Figen Say, bu beraberliğinin daha öncekilerle kıyaslanmıyacağını birbirlerini gerçekten çok sevdiklerini belirtiyordu.. Ortada götünmediği, film çevirmediği iddialarına karşılık ta:

Figen Say'ın Evli Aşkı– Ben üç ay içerisinde 4 film çevirdim diyordu. Bir tek boş günüm yok. Buna rağmen yine de beni seyirciye karşı küçük düşürmek için,sinemadan uzaklaştı, bu aşk Figen Say ‘a yaramadı diyorlar.

Gerçekten de, 4 film çeviren genç kadın, bunların hepsinde, Yıldırım Gencer’le karşılıklı oynamıştı. Afişlerdeki isim sırasına kendi adlarının daha büyük yazılmasına özel bir ilgi gösteren sinema oyuncuları,bu davranışlarım devam ettire dursunlar, Figen Say:

– Bu yıl, Yıldırım’ın çevirdiği filmler çok önemli diyordu. Her filmde bir ayrı karakter canlandırdı.

– Birlikte oynadığınız filmlerde hanginizin adı daha önce yazılacak?

– Bunu hiç konuşmadık ama, ben onun adının yazılmasını istiyorum. Çünkü hepsi erkek filmi oldu.. meyi düşünüyorsunuz? Bir evlilik ihtimali var mı, yoksa…

Sözümüzü yarıda kesti güzel yıldız.. Ve oldukça neşeli bir yüzle:

– Şimdilik halletmemiz gereken bir kaç pürüz var, dedi. Onları yoluna koyduktan sonra mutlaka evleneceğiz.

– Zaman söyliyebilir misiniz?

– Herhalde yaz ortalarında.

Böylece, Figen Say da, Yeşilçam’ın kurallarına uyarak, sinemadan bir erkekle hayatını birleştirmeye hazırlanıyordu. Bugüne kadar kızı ile oldukça yalnız bir hayat geçiren genç kadın, evlendikten sonra, sinemayı uzun süre devam ettirip ettiremiyeceği sorusuna:

Figen Say'ın Evli Aşkı– Yıldırım isterse, devam ederim, diye Cevap veriyordu.. Kısaca genç kadının dünyası Yıldırım Gencer’in üzerine kurulmuştu. Şimdiki görünüşü ile bu aşk, Say’ın söylediklerine uygun şekilde gerçekleşeceğe benziyordu.. Ancak Yeşilçam’da, en imkansız şeylerin bile olacağını düşünmek ve Figen Say-Yıldırım Gencer beraberliğinin yanına bir çarpı işareti koymak herhalde faydalı olacaktı…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1969-tarihli-650-sayisi)

01.09.2015 10:15

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 21 Ağustos 2015 14:00

    Ahmet Güçlüce

    bu tarz haberleri şimdinin haberiymiş gibi okuyunca komik oluyor gerçekten :))