Menü

Fikret Hakan Neden Rejisörlüğe Soyundu?

Fikret Hakan Türk sinemasının en iyi oyuncularından biridir. Ve 1955 ‘den bu yana “Beyaz Men dil”,”Yılanların Öcü”,”Muradın Türküsü” gibi soylu filmlerde oynıyarak Türk sinemasına oyuncu olarak hizmet etmiştir.

Fikret Hakan Neden Rejisörlüğe Soyundu?Yıllardır Türk sinemasına oyuncu olarak görevini yerine I getiren Fikret Hakan bu defa da kamera önünde kamera arkasına bir geçiş yapmış ve böylece de ”Bütün İstanbul Bilsin” adlı filmle ilk rejisörlük denemesine başlamıştır. İyi oyuncular arasında Yılmaz Güney’le başlıyan bu deneme Fikret Hakan’la sürüp gitmektedir.

Fikret Hakan’ın senaryosunu yazıp çiler film Semih Sarıoğlu adına yönettiği ”Bütün İstanbul Bilsin”de kalabalık bir oyuncu kadrosu vardır. Aynı zamanda başrolönü Fikret Hakan’ın oynadığı filmde Nebahat Çehre, Arzu Okay, Yıldırım Önal Metin Serezli, Erol Taş, Bilal İnci, Müjdet Gezen ve küçük yıldız Ömercik oynamaktadır.

Hakan, bu ilk reji denemesinden sonra yenilerine başlılacak ve oyunculukla rejisörlüğünü bir arada sürdürecektir. Yılmaz Güney gibi oyunculuk döneminden sonra kamera arkasına geçen Fikret Hakan bu ilk denemesinde yüzünün akıyla çıkacağını söylemektedir.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1971-tarihli-763-sayisi)

31.08.2015 18:44

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 11:15

    Gizem Ersoy

    Fikret ne yapsa başarılı olmuştur helal olsun yani