Menü

Fikret Hakan Yine Şaşırttı

Fikret Hakan Yine ŞaşırttıSık sık yabancı sinemacılıarın ülkemize gelip burada filim çevirdiklerini duyarsınız, ama bunun aksi nedense pek olmaz, bizim filimciler ne yapacaklarsa yurt içinde yapmayı tercih ederler. Geçmiş yıllarda ilk defa Birsel Film şeytanın bacağını kırmış ve «Akdeniz Şarkısı» ile «Küçük Hanım Avrupa’da» adlı filimlerinin bazı sahnelerini Avrupa’da çekmişti. Üç yıl önce romantik jönlükten ayrılan Göksel Arsoy da «Bond» filimlerinin modasına uymuş ve Altın Çocuk’luk uğruna Londra ve Beyrut’a kadar uzanmıştı.

Bu listeye şimdi de Fikret Hakan’ı dahil edeceğiz. Daha önce bir filim için Yunanistan’a giden Fikret Hakan’ın kısmeti bu yıl da Paris’ten açıldı. Yıllar önce Rudolph Valantino’ nun oynadığı ve Roman Novarro’nun tekrarladığı «Şeyh Ahmet» rolü için Pars’e gitti ve orada bir hafta kaldıktan sonra döndü.

Tabii, Fikret Hakan bu seyahatinde yalnız değildi. Ekipte ondan başka filmin prodüktörü rejisör Ertem Göreç, kameraman Kenan Kurt ve Fransız yıldızı Sara Steohan vardı. Ekip Paris’te birkaç gün eli, kolu bağlı oturdu, yağmurun dinmesini, havanın açmasını bekledi.

Sonunda Paris’teki iş tamamlanınca ekip kürkçü dükkanına dönmek için havaalanına yollandı ama bir eksikle. Sara Stephan Paris’te kalmıştı. Dönüşlerinde onları havaalanında karşılayanlar Fikret Hakan için: «Çift gitti, tek geldi,» demekten kendilerini alamadıılar.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-38-sayisi)

01.09.2015 10:17

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 15:29

  Ayşe Bilgiç

  Fikret şaşırtmadan durmuyo ki :D
 • Yayınlandı: 8 Eylül 2015 15:46

  AHMET SEZEN

  fikret hakan ne hızlı adammış o zamanlar :D
 • Yayınlandı: 8 Eylül 2015 15:46

  NUR HAYAT YÜZEN

  yakışıklı adamdı çapkınlığda varmış :)