Menü

Ünlüler Sahada

Sanatkarlar antrenmansızlıktan çabuk şişeceklerini tahmin ederek 13 kişilik bir takım kurmuşlardı. Hatta devre arasında bu takıma Orhan Günşiray da katıldı. Fakat hiçbiri şeref sayısını atamayacaktı.

fikret hakan erol taşMithatpaşa Stadyumunda Spor Yazarları ile bir maç yapan Sahne ve Perde Sanatkarları takımı 3 – 0 yenilmesine rağmen hayli alkış topladı. Günün yıldızı, nefis kurtarışlar yapan Fikret Hakan’dı.

İ-BO!… İ-BO!… İ-BO!…

Tribünleri dolduran 36 bin seyirci, Perde – Sahne sanatkarlar takımının saha kenarındaki elemanı için tezahürat yapıyordu. 2 – 0 mağlup durumda oynayan Sanatkarlar takımını sanki o küçücük adam kurtaracaktı?…

Aziz Basmacı taşıdığı 11 numaralı formayı Cilalı İbo’ya teslim ederken kıyamet koptu adeta… Stad alkıştan inliyordu. Böyle bir tezahürat az önce soliçe giren Orhan Günşiray’a bile yapılmamıştı da, Günşiray hakemi bir kenara çekerek ona şikayette bulunmuştu.

Ama, maçın ciddi yöneticisi. Cilalı İbo’yu oyuna almamakta ısrar ediyordu.

«Ben lisansımdan olamam. Sahaya pantolonla çıkmak yasaktır. Hem şapkasını da çıkarması lazımdır» diyordu.

cilalı ibo erol taşFeridun Karakaya bir ara pantolonunu çıkarmaya ve slip külotla oynamaya bile razı oldu ama, iş şapkaya gelince vazgeçti ve bir iki hatıra resmi çektirip, sahayı terketti.

Bütün bunlar, temmuzun ilk cumartesi akşamı şöhretli futbolcu Basri Dirimlili’nin jübilesi dolayısıyla, Spor Yazarları ile Sanatkarlar arasındaki futbol maçında oluyordu.

Ne kaledeki Fecri Ebcioğlu’nun uçuşları, ne de ikinci devre onun yerini alan ve profesyonel kulüp idarecilerine transfer teklifi yaptıracak kadar nefis kalecilik yapan Fikret Hakan’ın kurtarışları. Spor Yazarları’nı durdurmaya yetti. Oyun 3-0 Sanatkarlar aleyhine sona erdi.

Ama halk, ilk yarıda önüne geleni silindir gibi ezen bir santrhafı (Erol Taş), rakiplerinin belini kıran çalımlar atan bir santrforu (Tevhit Bilge), topa koşarken enerjisi tükenen ve yerlere yatan bir sağaçığı (Tanju Okan), sert frikiği ile direkleri sarsan cüsseli bir sol içi (Orhan Günşiray), nefis paslar dağıtan bir sağiçi (Efgan Efekan) unutamayacaktı.

aziz basmacıOyun 2 – 0 sanatkarlar aleyhine devam ederken takıma takviye kuvvet olarak Cilalı İbo Feridun Karakaya alınmak istenmişti. İbo, sahaya çıktı ama, ayağında pantolon, kafasında kasket vardı. Hakem Nazif Oturgan «Bu kıyafette onu oynatmam» diye tutturdu. Aziz Basmacının kulağına eğilip parlak tekliflerde bulunması da sonucu değiştirmedi.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1965-tarihli-28-sayisi)

11.08.2019 12:46

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 14:28

    Selim Kutu

    ooo ünlülere bak hele futbolcu olmuslar :D
  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 15:48

    ANIL KUŞÇU

    şimdi böyle şeyler olsa keske eminim çok tutulur :D erol taş kesin defans oyuncusu olarak görev yapmıştır :D