Menü

Galatasaray, Boluspor’la Karşılaştı

G. SARAY BOLUSPOR KARŞISINDA TER ATTI

MEVSİME yeni transferler ve yeni bir teknik kadro ile giren Galatasaray, hafta arasında geçen yılın «Flaş» takımı Boluspor ile bir hazırlık maçı yapmıştı. Her ne kadar antrenör Mansell «Bu kadar sık hazırlık maçı yapılır mı?» diyorsa da, yöneticiler hergün yeni bir maç bağlıyorlar ve transferde harcanan paraların hiç olmazsa bir kısmını kazanmak istiyorlardı…Galatasaray «Dayanışma Kupası’nın» ilk maçında Beşiktaş’a gol yağdırmış, ikinci maçta ise iyi oynamasına rağmen Fenerbahçe’ye yenilmekten kurtulamamıştı. Bu kez rakip Boluspor’du ve ortada ne kupa, ne de bir iddia vardı. Böyle olunca futbolcuların daha rahat oynaması olanağı doğuyor ve kendilerini kabul ettirmeleri daha bir kolaylaşıyordu.

Galatasaray maça hızlı başlamış ve yeni sezon için «iddia» sözünü ortaya çıkarmıştı. Ama, öncelikle orta sahada yer verilen elemanların yerlerini yadırgamaları Galatasaray’ın başarısına giderek «gölge» düşürmüştü. İleri ucun ve de öncelikle Engin’in büyük futbolculuğu Boluspor’u dize getirmeye yetmişti. Her akına, her tehlikeye takımı adına imza koyan Engin, attığı şık golle de bu başarısını pekiştirmiş ve geleceğin en büyük yıldızı olacağını kesinlikle ortaya koymuştu. Sonra yeni transfer Yetiş, gol gücünü göstermiş, Galatasaray rahat bir nefes almıştı.İkinci yarıda ise sahada söz hakkı olan takım Boluspor’du. Hele daha bu yarının başında Vahdet’in attığı gol, oyunu daha bir güzelleştirmiş, yeni oyuncuların denenmesi, yeni tehlikeler başka bir gol getirmeyince maç 2-1 Galatasaray’ın lehine son bulmuştu.

Maç son bulmuştu bulmasına ama, Boluspor için övünülecek konular yine su yüzüne çıkmıştı. Her yıl yeni ve genç oyuncuları kadrosuna alan Boluspor bu yıl yine aynı düzende gitmiş, Haydar’ı, Mustafa’sı, Alaettin’i ve de öncelikle Vahdet’i ile ligi sarsabileceğini ortaya koymuştu.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/hayat-spor-dergisinin-1974-tarihli-28-sayisi)

02.03.2021 06:08

Kategoriler:   Spor

Yorumlar