Menü

Galiba Çeyiz Düzüyor

Bugünlerde bir telaş içinde Nükhet Duru. Sık sık ortadan kayboluyor. Bir bakıyorsunuz Antalya’da bir bakıyorsunuz Kuşadası’nda veya Marmaris’te… İstanbul’a gelip gittiğinde ise bir şeyler saklar gibi kaçıyor sürekli. Ama ŞEY onu hiç ummadığı bir yerde yakaladı.

Ve alışveriş yaparken bizi görünce de çok şaşırdı Nükhet Duru…

“Duydunuz mu? Nükhet Duru Antalya’ya uzun boylu bir sarışın ile gitmiş. Çocuk çok yakışıklı ve de gençmiş…” “Yahu Nükhet’in kiminle beraber olduğunu biliyor musun? Hani geçenlerde Gülistan Okan’ın sevgilisi diye yazıldı ya…” “Hayır canım, Nükhet bir butikçi ile beraber. Esmer yağız üstelik de paralı bir delikanlı…”Son günlerde Nükhet Duru’nun çevresinden eksik olmuyor bu laflar. Güzel şarkıcıyı arıyoruz evde bulmanın imkanı yok. “Nükhet Hanım tatile gitti”, “Nükhet Hanım İzmir’e konsere gitti”, “Nükhet Hanım plak stüdyosunda” gibi laflar duymaya alıştık artık. Onu Marmaris Festivali nde kendisini ancak güneyin bu şirin tatil kasabasında yakalayacağımızı düşünürken Nişantaşı’nda yeni açılan bir çeyiz butiği önünde görünce şaşırdık. Pembe renkli arabasından inip son sürat butiğe giren Nükhet Duru’nun peşinden bizde girdiğimizde bu defa sanatçı şaşırmıştı… Bir yandan telaşlı telaşlı ısmarladığı çarşaf takımlarını alırken soru yağmuruna tuttuğumuz Nükhet Duru şaşkınlık nidaları içinde kesik kesik yanıtlar verdi:

“Yok canım… Öyle miymiş… Allah Allah sahi kimmiş? Aaaa… Allahaşkına çıldırtmayın söyleyin bana.. Merak etmeyin eğer birisini seversem ve de evlenmeye karar verirsem ilk haberi size vereceğim. Çünkü benim evlenmemi en çok isteyen sizlersiniz galiba. Taaaabiii canım, elbette rahibe hayatı yaşamıyorum. Beni de mutlu eden erkekler var. Ama hiçbirisi evleneceğim erkek değil. Hele durun yahu, gencim, evde kalacak yaşta değilim daha…” Gördüğü havlular karşısında hayranlığını gizleyemeyen ve hepsinden çeşit çeşit desen desen alan Nükhet Duru adeta çeyiz düzer gibiydi Cana Butik’te… Pembe ve siyah renklerin hastası olan hatta son show’una bu adı veren Nükhet Duru çeyiz mağazasında pembe-siyah renklerin hakim olduğunu görünce daha bir romantikleşerek gelin adayı gibi eşyalar aldı. Hele altın simle işlenmiş çevreleri görünce adeta yeni bir şey keşfetmiş insan gibi sevindi. ”Daha henüz çeyizimi tamamlamadım. Biter bitmez evleneceğim” diye espri yapan Nükhet Duru aynı telaş içinde Cana Butiği terketti…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-38-sayisi/)

15.10.2020 15:32

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar