Menü

Gayle Hunnicutt’ın Güzelliği

Rejisörler, Hollywood’un en güzel kızı Gayle Hunnicutt’a iş vermek istemiyorlar. Sebebi mi? Gayet basit. Gayle Hunnicutt’un Hollywood ölçülerine göre fazla güzel olması. Geçenlerde bir prodüktör, «Gayle bu kadar fazla güzel olmasaydı, şimdiye kadar Hollywood’un birinci sınıf artistleri arasına girerdi,» dedi. «Gerçi sinemanın fazla çirkin kadına da tahammülü yoktur, ama Gayle kadar güzel bir artist de diğer artistleri gölgede bırakması bakımından tehlikelidir. Seyirci, Gayle’in güzelliğini doya doya seyretmeye çalışırken filmin hikayesiyle ilgisini kaybedebilir. Bu yüzden Gayle Hunnicutt’un Hollywood’da zirveye ulaşabaileceğini hiç sanmıyorum.»

Gayle Hunnicutt'ın GüzelliğiGayle Hunnicutt’u muhakkak hatırlayacaksınız. «Hafif Süvari Alayı’nın Hücumu» isimli filimde baş rolü oynayan David Hemmings ile nişanlandıktan sonra Hollywood birdenbire onunla pek ilgilenmişti. Fakat daha sonra sevgililerin çeşitli sebepler yüzünden aralarına kara kedi girmiş, Gayle ile David Hemmings kısa bir evlilik devresinden sonra selameti ayrılmakta bulmuşlardı. Eğer Gayle, David Hemmings ile tanışmamış olsaydı, belki de sinema artistliğinde şansını denemeyi hiç aklına getirmezdi. Fakat David ile beraber geçirdiği günler ona bu mesleği sevdirmiş ve kocasından ayrıldıktan sonra da yapacak başka işi kalmadığı için, sinema artistliğinden medet ummaya başlamıştı. Üstelik genç kadının üstün bir kabiliyete sahip olduğu da anlaşılınca Gayle, sinema artistliğine iyiden iyiye merak sarmıştı. Fakat bu defa da güzelliği genç yıldız adayının başına dert oldu. Gayle’e bakarsanız, güzelliğe çirkinliğe pek aldırdığı yok. «Güzel olmanın pek önemi yok,» diyor. «Yeter ki sevdiğim erkeğin gözüne güzel görünebileyim.»

Hollywood’un en güzel kızının bu şekilde konuşmasını birçok kimsenin garipseyeceği muhakkak. Zira filimciler, Gayle’in aşırı derecede güzel olmasından şikayet ediyorlar ve, «Ah keşke bu derece güzel olmasaydı da onu filimierde bol bol oynatabilseydik» diyorlar.

Her ne pahasına olursa olsun sinemada mutlaka birinci sıraya yükselmeyi aklına koyan Gayle Hunnicutt, «Ben realist filimierde rol almak istiyorum,» diyor. «Halbuki bugün filimciler bana böyle bir rol vermekten çekinirler ama rol kabiliyetimin üstünlüğünü kabul etmek zorunda kaldıkları zaman da fikirlerinin değişeceğinden eminim. O günlerin yakında geleceğini ümit ediyorum.»

Gayle Hunnicutt’un güzelliği yüzünden çektiği üzüntüler yakında sona erebilir mi, ermez mi? Bunu bilemiyoruz. Fakat ortada muhakkak olan bir şey varsa o da Gayle Hunnicutt’un güzelliği derecesinde azimli bir insan olduğudur. Genç kadın azminden dönmeye hiç de niyetli görünmüyor. Hatta çevresinde dolaşan yakışıklı erkeklerle de fazla ilgilenmekten çekiniyor. Şöhret basamaklarının henüz başında bulunan bir kadın yıldz için evliliğin ölüm demek olduğuna inanan Gayle Hunnicutt, ancak Hollywood’da mevkiini sağlamlaştırdıktan sonra yeniden evlenmeyi düşünecek.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-40-sayisi)

10.08.2019 22:23

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 16:31

  Eylül Arif

  vay be cidden efsane güzelmiş he
 • Yayınlandı: 7 Eylül 2015 10:46

  HASAN YÜNCÜ

  bir insanın güzelliği kendisine bela açar mı ya :D
 • Yayınlandı: 8 Eylül 2015 15:08

  HALİT KUMRU

  ahaha çirkin şansının bir kere daha gördük ki önemi daha önemli :D