Menü

Gaziantepspor Yenilendi

Kurulduğunda federasyonla olan çelişkisi bir dolu sıkıntı getirmişti Gaziantepspor’a. Zamanın Spor Bakanı Kamil Ocak Gaziantepspor’un ikinci lige alınmasında diretmiş, federasyon ise buna karşı çıkmıştı. Gelişmeler takımın aleyhine sonuçlanmış ve böylece uğraş Üçüncü Lig’in yeşil grubunda başlamıştı.

1970-71 mevsiminde ligle kucaklaşan Gaziantepspor, bir yıl sonra ayni ligin ve grubun şampiyonluğu ile kucaklaşmış ve özlemini çektiği ikinci ligde de şampiyonluk kapısına çok yaklaşmıştı.Devamlı olarak aşama gösteren Gaziantepspor transfer aylarında da önde giden kulüplerdendi. Galatasaraylı Talat, Fenerbahçeli Abdullah, Beşiktaşlı Sami, Mersin İdmanyurdu Ayhan hep Kırmızı – Siyah formayı giymişlerdi. Ali Beratlıgil. Nazım Koka, Nejat Tayman, Sadettin Temeller, Basri Dirimlili, Tamer Güney, Naci Erdem ve bu yılki antrenör Kamuran Soykıray Gaziantepspor’un çalıştırıcıları olmuşlardı.

1,5 MİLYONLUK TRANSFER

Bu yıl da işe başlarken ayni amaçla kollar sıvanmıştı. 1,5 milyonluk transfer hep Gaziantepspor’un başarısı için gerçekleştirilmişti. Oysa mevsim başı hiç de istenilen sonucu getirmemişti. Bu durum devamlı başarıya alışmış olanları yöneticiler aleyhine çevirmiş ve olağanüstü kongreye kadar gidilmesine neden olmuştu. Kongre sanki Gaziantepspor’a uğur getirmiş ve Kırmızı – Siyahlı takım puan toplamaya başlamıştı.İbrahim, Fatih, Fikret, Muharrem, Muammer, Necdet, Necmi, Serdar, Sami, Şendoğan, Talat, Turgut, Yaşar, Ali, Ömer, Yıldırım, Mustafa, Sami, Turgut, Tuncay, Alpaslan, Cihat, Mustafa, Selahattin, Ceyhun ve Sıtkı’dan kurulu kadroya bir güven gelmiş ve Gaziantepspor özlemini çektiği birinci ligle kucaklaşmak için çalışmalarını daha bir hızlandırmıştı.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/hayat-spor-dergisinin-1974-tarihli-38-sayisi/)

18.01.2021 18:04

Kategoriler:   Spor

Yorumlar