Menü

”Geçim Otobüsü” Adlı Film Mizah Kokuyor

Mahalli seçimlerin yaklaştığı şu günlerde siyasi partiler yurt düzeyinde yaptıkları çalışmalarını hızlandırırken, Yeşilçam’da da bu güncel olaydan yola çıkılarak yazıları senaryo ile kara mizah ve güldürü türünde bir film çevirmek için hazırlıklara başlandı. Yönetmenliğini Remzi A. Jöntürk, Ümit Efkan ve Oksal Pekmezoğlu’nun yaptığı ”Geçim Otobüsü” adını taşıyan filmde Ali Poyrazoğlu, Aynur Aydan, Bulut Aras, Bilun Nazlıhan, Cevat Kurtuluş, Esen Püsküllü, Münir Özkul, Nazan Saatçi, Öztürk Serengil, Suna Pekuysal, Seden Kızıltunç, Sami Hazinses ve Uğur Böcekleri ile birlikte 23 sanatçı rol alıyor.



Eski ve yeni ünlü birçok sanatçıyla, komedi dünyasının önde gelen isimlerini bir araya getiren ”Geçim Otobüsü”nün içeriği ise Pera Palas Oteli’nde yapılan tanıtma kokteylinde şöyle açıklandı:



“Yıllar önce Anadolu’nun küçük bir köyünden İstanbul’a gelen Taşçıoğulları ve Tuşçuoğulları adlı iki varlıklı aile, bu köyün belediye statüsüne geçtiğini öğrenince, yapılacak seçimleri kazanmak için doğru, doğdukları yere hareket ederler. İki rakip ailenin seçim otobüsleriyle, geçim otobüsünün karşılaştırıldığı ve çeşitli ilişkileri kara mizah yoluyla işleyerek devam eden filmin, final bölümü ise geçim otobüsündeki geçim kaptanının olaylara sağlıklı bakış açısı sayesinde, tarafların işi tatlıya bağlamasıyla sona erer…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-23-sayisi/)

11.11.2020 23:27

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar