Menü

Geleceğin Yıldızı Michael Pollard

Omuzlarına doğru uzayan açık kumral kıvırcık saçlarını kestirmemek için bir hayli direnmiş fakat rejisöre söz geçi remeyeceğini anlayınca berberin önüne oturmuş, kederli kederli o güzelim saçlarının kırpılışını seyre koyulmuştu.

Geleceğin Yıldızı Michael PollardSinemanın genç şöhretlerinden Michael Poliard, yeni çevireceği «Hannibal Brooks» isimli filimdeki rolü için saçlarını kestirmek zorunda kalmıştı. Pek koyu bir Hippi-taraftarı olan genç aktör mesleği uğruna çok büyük bir fedakarlığa katlanmıştı. Bu yüzden de çok üzgündü. Hollywood’da 1968 yılının genç ümitlerinden biri olarak dikkati çekmiş olan bu genç aktör, »Bonnie ve Clyde» filmindeki başarılı oyunuyle rol arkadaşı Warren Beatty’yi dahi zaman zaman gölgede bırakmayı başarmış, bu filim sayesinde de ilerisi için bir ümit olmaktan çıkıp günün şöhretleri arasına girmişti.

Michael Poliard otuz yaşlarındadır. New Jerseyli lokanta sahibinin oğludur. Baba mesleğini benimsemeye karar verdiği bir sırada Marlon Brando’nun ilk filimlerinden birini seyretmiş ve fikrini değiştirip aktör olmayı kararlaştırmıştı. Fakat Michael Poliard, birçok aktör adayı gibi stüdyoları kapı kapı dolaşmakla aktörlük mesleğine girmek istemedi. İşi daha ciddi tutup önce aktörlük tahsili yaptı. Marlon Brando’yu şöhrete ulaştıran Elia Kazan’ın «Actors’ Studio» aktörlük okulunda öğrenimini tamamladı. Sonra da kendine iş aramaya başladı.

Geleceğin Yıldızı Michael PollardMichael Poliard, hiç bir zaman sinemada romantik jön olmaya heveslenmiyor. Genç aktör, karakter rollerindeki başarılı oyunuyla dikkati üzerinde topluyor. Michael Pollard’ın birdenbire isim yapmasının en önemli sebebi dramatik rollerde bir iki değişik hareketle filme komedi havası verebilmesidir. Ağlayan seyirciyi bir anda güldürebilmek tekniğini çok iyi biliyor…

Çocuk denecek yaşta ilk evlilik tecrübesini geçirdikten sonra ikinci defa evlenen aktör, yeni eşi Annie ile gayet iyi anlaşıyor. Karı – koca birbirlerinden hiç ayrılmıyorlar. Michaei Poliard sette rol yaparken karısı da bir kenara oturup kocasının oyununu seyrediyor.

Şu günlerde bütün dünya Michaei Pollard’ı methederken aktör de hiç sevmediği silahlarla kamera karşısına çıkmak zorunda kaldığı için pek üzgün. «Kötü adam rollerini oynamak beni üzmüyor, sıkmıyor ama,» diyor, «rol icabı da olsa silah kullanmayı sevmiyorum.»

Michael Pollard’ın idealindeki aktörü mü merak ettiniz? Hemen söyleyelim: Warren Beatty.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-50-sayisi)

10.08.2019 23:22

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 16:28

    Anıl Dündar

    ölmüş müydü bu adam bilen var mı adresing aşıkları
  • Yayınlandı: 24 Ağustos 2015 16:30

    HÜSEYİN ALİM

    yok ölmedii hemen öldürme öyle :d