Menü

Gigliola Cinquetti’nin İlk Aşkı

CINQUETTI AİLESİ Gigliola’nın babası eski bir tenordur. Genç kızın müzik aşkını ondan aldığına şüphe yok. Genç kızın, 19 yaşında Rosabianca adında bir de ablası var, fakat o evinde oturmayı tercih ediyor. Altta, Cinquetti ailesi, toplu halde görülüyor.

Gigliola Cinquetti ailesi

AŞK mektuplarının genellikle pembe kağıtlara yazıldığını ve ipekli astarlı zarflara konduğunu biliyordu. Arkadaşlarına gelen bu çeşit mektuplardan bir kaçını da okumuştu. Ah, ne olurdu, ona da birisi böyle başından sonuna kadar tatlı kelimelerle dolu bir aşk mektubu gönderseydi. Aşk kelimesinin manasını bile henüz bilmiyordu ama, mikrofon başında söylediği romantik şarkılar ona yer yüzünde sevmek ve sevilmek kadar insana mutluluk veren bir his olmadığını öğretmişti.

Genç İtalyan şarkıcısı Gigliola Cinquetti, hiç beklemediği bir zamanda, yakışıklı bir delikanlı ile tanışınca postacının ona ipek astarlı zarf getirmesine lüzum kalmadı. Piero Sugar adındaki delikanlı, 29 yaşındaydı. Milano’lu bir milyarderin oğluydu. iki genç, bundan iki yıl kadar önce, Gigliola’nın emprezaryosunun evinde tanışmışlar ve daha ilk görüşte birbirlerini beğenmişlerdi. Bu arada genç şarkıcı, konser turnelerine çıkmış, delikanlı da babasının işlerini idare etmeye çalışırken, tatlı sesli küçük kızı ister istemez aklından çıkarmak zorunda kalmıştı. Geçenlerde Paris’te buluşan gençleri sabaha karşı 2’de şehrin en tanınmış gece kulüplerinden birinde fotoğrafçılar baş başa yakalayıverince, durum meydana çıktı. O gece Gigliola Cinquetti, Paris’in ünlü Olympia konser salonunda başarılı bir konser vermişti. Piero Sugar, gece kulübüne bu mutlu olayı kutlamak amacıyla geldiklerini gazetecilere anlattı. On yedi yaşındaki şarkıcı ile sevgilisi masada yalnız değildiler. Fakat ikisinin birbirlerine bakışlarından aralarındaki bağın arkadaşlık sınırını aştığı anlaşılıyordu.

Genç şarkıcının ailesi, kızlarının sevdiği erkekle evlenmek istemesini tabii görüyor. Fakat on yedi yaşın evlenme kararı vermek için fazla erken sayılacağını da belirtmekten geri kalmıyorlar. Piero Sugar ve ailesi ise bu konuda şimdilik bir açıklamada bulunmak istemiyor.

Gigliola Cinquetti

MESLEKTAŞLARI İLE Gigliola, Olympia’daki konserinden sonra, orada bulunan meslektaşlarıyla fotoğrafçılara poz verdi. Yanda Gigliola, Hugues Aufray, Surf’ler, Petula Clark ve Marcel Aumount ile görülüyor. Gigliola, son konserindeki başarısından sonra, dünyanın ünlü konser salonlarından teklif almaya başladı.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1965-tarihli-23-sayisi)

11.08.2019 12:17

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 12:07

    İrem Salur

    ablası 19 yasındaysa bu kız kaç yasında bu haberler olurken