Menü

Gina Lollobrigida Kimi Tanımıyormuş?

Gina ile Rock Hudson’un son filmlerinden bir sahne: Büyük bir şirketin müdürlüğüne aday gösterilen Rock Hudson, idare heyetinin arzusuna uyarak, yedi senedir ayrı kaldığı karısıyla barışmak üzere teşebbüse geçer. Fakat karı – koca, daha ilk karşılaştıkları gün, kavga etmeye başlarlar.

Çok sevdiği rol arkadaşı Rock Hudson ile çevirdiği «Strange Bedfellows» (Garip Yatak Arkadaşları) filminin galası için New York’a gelmiş ve Waldrof Astoria oteline yerleşmişti. Ünlü İtalyan yıldızı Gina Lollobrigida son zamanlarda pek çok dedikoduya hedef olduğu için onunla konuşup, bu durumu aydınlatmak istedim.Gina Lollobrigida, son derece zarif, kibar ve nazik bir hanımefendi. Daha doğrusu öyle görünüyor. Onu kızdıracak sualler de sormazsanız, yüzündeki tatlı tebessüm hiç eksik olmuyor. Gina’yı eskiden tanıyanlar, onun son zamanlarda takındığı bu kibar tavırlara şaşmaktan kendilerini alamıyorlar.

Tanınmış İtalyan yıldızı beni de gülümseyerek karşıladı ve sorduğum suallerin hemen hepsini sesinin tonunu yükseltmeden, kaşlarını çatmadan rahatça cevaplandırdı. Fakat sıra Sophia Loren ile ilgili soruma gelince, yüzü değişti. Burun delikleri hızlı hızlı açılıp kapanmaya başladı. Nikah yüzüğünün yanında pırıl pırıl parlayan tek taşlı elmas yüzüğüyle oynayarak şu cevabı verdi:«Ben Sophia’yı tanımıyorum bile. Onunla hiç karşılaşmadım. Biz iki ayrı dünyanın insanlarıyız.»

Genç kadın bunları söyledikten sonra hemen konuyu değiştirdi. Fakat Sophia – Gina mücadelesiyle ilgili yazıların doğru olduğu muhakkaktı.

Gina, kocasıyla boşanmaya karar verdiklerine dair çıkarılan haberleri yalanlıyor: «Belki yirmi kere boşanma haberi yayınlandı. Bu dedikodu ve iftiralardan artık bıktım usandım. Kocamla on beş senedir evliyiz. Bu kadar uzun bir süre içinde her karı – koca gibi bizim de aramızda bazı ihtilafların doğması tabii değil mi?»Gina’ya son zamanlarda çevirdiği filmlerin hemen hepsinde cömertçe soyunmasını kocasının nasıl karşıladığını sordum. Bana şu cevabı verdi:

«Kocam benim sanat hayatıma daima hürmet etmiştir. Rol icabı bazan çırılçıplak denecek şekilde soyunmaya ve partönerlerimle kamera karşısında deliler gibi sevişmeye mecbur olduğumu pekala biliyor. Yeni bir film çevirmek üzereyim. Bu defa da rahibe rolüne çıkacağım. Görüldüğü gibi sinema artistleri, kamera karşısında her gün değişik bir hüviyete bürünmek zorundadırlar. Kocam Milko da bir zamanlar menecerliğimi yaptığı için bu işleri gayet iyi bilir.»

Gina Lollobrigida, Rock Hudson ile seviştiğine dair çıkarılan dedikoduların da asılsız olduğunu söyledi. Bu Amerikalı aktörü sadece bir rol arkadaşı olarak beğeniyormuş.Onunla her zaman film çevirmeye hazır olduğunu söylüyor. Fakat ben filmcilerin artık Gina’yı Rock Hudson’a göre fazla yaşlı bulduklarını ve bu birbirine pek uyan çifti ayırmaya karar verdiklerini duydum. Tabii bundan yıldıza hiç bahsetmedim.

Fransızca, İtalyanca ve İngilizce bilen Gina, filmlerinde ana dilini değil de yabancı dilleri konuşmayı tercih ediyor: «Yabancı bir dilde aşk kelimeleri fısıldamak çok hoşuma gidiyor,» diyor.

Hollywood’da sık sık film çeviren İtalyan yıldızı Avrupalı sinema sanatçılarının çoğu gibi Hollywood’dan yaka silkiyor ama onun bu davranışının sebebi başka. Gina, sabahları güneş doğmadan yatağından kalkıp stüdyoya gitmekten hoşlanmıyor.—«İtalyada da Fransada da sabahleyin erken işe başlamak mecburiyeti yoktur. Gece yarılarına kadar çalıştıktan sonra, çoğu zaman ertesi gün öğleye kadar yatağımdan çıkmam. Burada insanı zorla kaldırıp uykulu uykulu işe götürüyorlar. Günün birinde rol yaparken uyuyup kalırsam şaşmayın.»

Gina, yedi yaşındaki oğlu Milkoyu dilinden hiç düşürmüyor. Oğlunun istikbalini garanti altına almak için geceli gündüzlü çalıştığını belirten genç kadın, oğlundan bir haftadan fazla ayrı kalamıyor. Bu meraklı anneye kimler ve ızı feda neler uğruna hayatınetmeyi göze alabilirsiniz?» sualini sorduğum zaman gözleri parladı: «Oğlum için hiç çekinmeden canımı feda ederim.» dedi.Gina’nın son filmi olan «Strange Bedfellows» tatlı bir komedi. New York’ta seyredenler çok beğeniyor. Yedi sene birbirinden ayrı kalan bir karı – kocanın maddi menfaatler uğruna tekrar bir araya gelmesi gerekince ortaya çıkan güçlükler ve komik bazı olaylara ateşli aşk sahneleri de katılmış. Rock Hudson, filmin birçok sahnelerinde pijama ve külotla seyircinin karşısına çıkıyor.

Mesleğini ve oğlunu herkesten her şeyden çok sevdiğini söyleyen Gina Lollobrigida, kalbinde 3. bir şahsın aşkına yer olmadığını her fırsatta tekrarlıyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1965-tarihli-19-sayisi)

25.12.2020 10:53

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 16:42

    Alper Keskin

    aamaan tanımasa da olurmuş zaten :D