Menü

Göksel Arsoy Şov Yaptı

TÜM sanatseverlerin, yirmi dört yıldan bu yana tanıdığı Göksel Arsoy, günü birliğine sinemayı da, müziği de unuttu ve Bostancı önlerinde bir deniz gösterisi yaptı.

Bir zamanlar «Altın Çocuk» adıyla seri filmler çeviren ve bu filmlerinde bol bol akrobatik hareketler yapan sanatçı, sanki geçmişteki o günlerini tekrar yaşıyordu.Bir ara dalgaların arasında kayboldu. Düşmüştü… Sonra yüzerek motora kadar ulaştı.. Göksel Arsoy motorda dinlenirken, bir yandan da konuşuyordu: «Son olarak iki yıl önce «Dost Bildiklerim» adlı filmde rol almıştım. Bu da araya kıramadığım dostlarımın girmesiyle gerçekleşmişti. Gerçek şu ki ben sinemadan bir şey beklemiyorum artık. Ama bugünkü koşullar değişik olsaydı!.. Ah bir değişik olsaydı! O zaman Göksel Arsoy’un kim olduğunu herkes daha iyi görecekti.»

Daha fazla konuşmadı… Tekrar denize girdi. Az sonra onu yine sürat motorunun beş on metre gerisinde, deniz üzerinde kayarken görüyorduk.. Bitmez tükenmez bir enerjiyle dalgalarla yarışarak su kayağı yapmaya devam ediyordu.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-33-sayisi)

22.01.2021 22:05

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar