Menü

Göksel Arsoy’un Mutlu Günü

GÖKSEL ARSOY için istediğinizi düşünebilirsiniz ama onun için «İyi baba değildir» diyemezsiniz. Göksel için herkesten ve her şeyden: hatta sinemayla sahneden önce evi ve çocukları gelir. Her yıl 18 nisan günü Aşkım ile Gökhan’ın doğum gününü evinde alayişten, gösterişten uzak, sade ve samimi bir şekilde kutlar.

Arsoy ailesinin geleneği bu yıl da bozulmadı. Arsoy’larla Oben’ler (yani Göksel’in eşi Soley hanımın ailesi) Ayazpaşa’daki apartmanda bir araya geldiler, veliahtla, prensesin bir yaş daha büyüyüşünü kutladılar.Gün, 8 yaşına basan Aşkım’la 6 yaşına basan Gökhan’ındı. Kendileri için «Doğum günü partisi» düzenleyen çocuklar yepyeni elbiselerini giymiş, evin içinde oradan oraya koşup duruyorlardı. Bir ara ortaya büyük bir pasta getirildi. Aşkım’la Gökhan baktılar ki pastayı tek başlarına «halledemiyecekler», babalarının yanına gelip ondan yardım dilediler. Göksel Arsoy da pastanın başına gitti. Sonra kestiği parçaların en irilerini kızıyla oğluna ikram etti. Çocuklar, jestte babalarına taş çıkarttılar:– «Bugün bizim günümüz babacığım. Siz değil, biz ikramda bulunacağız,» deyip babalarının kendilerine verdiği pasta dilimini yine ona iade ettiler.

Doğum günü bitip de ayrılacağımız zaman kapıda Göksel bizleri şu sözlerle uğurluyordu: «İnşallah ilerde sizlerle düğünlerde, nişanlarda karşılaşacağız.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1970-tarihli-18-sayisi)

18.01.2021 21:42

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar