Menü

Göksel Arsoy’un Yaz Partisi

Yedeksubay öğretmenliğini yapmak üzere bu yıl Konya’ya giden Göksel Arsoy orada bir ev tutmuş olmasına rağmen, eşi ve çocuğu vakitlerini daha çok İstanbul’da geçiriyorlardı. Bu yüzden Konyalılar ona ”Kış Bekarı” adını takmışlar, şimdi mevsim ile birlikte tabii Göksel Arsoy’un lakabı da değişti.

Göksel Arsoy

Günlerden cumartesiydi… Göksel Arsoy esneyerek uyandı. Ve hemen traş olmak için lavoboya koştu. Biraz acele etmesi gerekiyordu. Göksel Arsoy traşına özel bir itina gösterdi mi, o gün muhakkak tatlı bir randevusu var demektir. Yakışıklı artist bu konularda son derece hassastır. Üstelik, o günkü randevusunun ayrı bir özelliği vardı. Hafta sonunu, birbirinden cazip, dört güzel kadınla geçirecekti. Hep beraber bir Boğaz gezintisi yapıp, sonra döneceklerdi. Göksel Arsoy için enteresan bir randevu sayılırdı bu. Traş olurken buluşacağı hanımları düşündü: Leyla Sayar, Nilüfer Aydan, Pervin Par ve yeni artistlerden Tülin Elgin… Bu dörtlüye bir de kendini ekleyince gülmsedi. Bundan, ayrıca gururlanmadı da değil.

Bir süre sonra Göksel Arsoy arabası ile Topağacı yolundaydı. Memnun bir hali vardı. Birinci durak Pervin Par’ın evi oldu. Genç kadın hazırlanmış, onu bekliyordu. İkinci olarak Şişli’de Nilüfer Aydan’ın evinde durdu. Nilüfer ise, henüz tuvaletini tamamlamamıştı. On dakikalık bir bekleyişten sonra tekrar yola devam edildi. Bu defa istikamet Tarabya idi. Leyla Sayar ve Tülin Elgin Tarabya’dan alınacaktı.

TGöksel Arsoy, Nilüfer Aydan ve Pervin Pararabya’da hava güneşli, deniz pırıl pırıldı. Kıyılarda sandallar, kotralar, Sahil kenarında gezinen çiftler… Ünlü dondurmacı Veli’nin önünde park eden hususi arabalar… Henüz ortalıkta Leyla Sayar görünmüyordu. Göksel Arsoy, Nilüfer Aydan ve Pervin Par «Leylayı beklerken Veli’den dondurma yiyelim.» dediler. Kağıt helvaları arasına konulan dondurmaları yerken, Göksel hep Leyla’yı düşünüyor, içinden «Ya gelmezse!» diye endişeleniyordu. Bir saat önce telefonla konuşmuşlardı ama gene de belli olmazdı Leyla Sayar’ın işi. Gelmiyebilirdi. Göksel, içinden «Leylasız olmaz bu gezi» diye düşündü. Neden sonra gözleri parlıyacak, Leyla Sayar’ı Tarabya yokuşunda görünce içi rahatlıyacaktı. Leyla son arkadaşı doktorun arabasındaydı. Yanında da Tülin Elgin vardı. Gurup tamamlanınca, güle oynıya kıyıda bekliyen sandala bindiler. Sandaldan da kotraya geçildi. Leyla Sayar, Nilüfer Aydan, Pervin ParLeyla Sayar, Nilüfer Aydan, Pervin Par mayolarını, Göksel Arsoy şortunu giydi. Soyunmayan bir Tülin Elgin’di. Nedense başta bir hayli kapris yaptı. Sonunda o da sırtına mayosunu geçirdi.

Leyla Sayar’ın biraz kilo vermesi vücuduna yaramıştı. Hafif bir incelme göze çarpıyordu. Yalnız bacaklarında morluklar peyda olmuştu. Acaba Leyla sedef hastalığına mı yakalanmıştı. Usulca sebebini sorduk fakat cevap alamadık. Grup, Göksel Arsoy’un kiraladığı kotrayla bir süre Boğazda gezdi. Sonra da sakin bir kıyıda hep birlikte denize girildi. Göksel, yanına kitarını da almıştı. Arada bir çalıp, İngilizce – Türkçe şarkılar söyliyerek misafirlerini eğlendirmeye çalıştı. O gün olanca centilmenliğini gösterdi. Öyle ki, Tülin Elgin’in giyinirken, arkasından havlu tutarak ona yardım etmekten bile kaçınmadı.

Vakit epey ilerlemişti. Nilüfer «Haydi çocuklar yağ satarım, bal satarım oynıyalım» dedi. Arkasından biri körebe teklif etti. Kadınlar bir ağızdan sordular.

-«Pekala ebe kim olacak?…»

-«Tabii Göksel…» dedi Pervin Par.

Göksel, dört güzel kadına karşı herhangi bir itirazda bulunmadı. Kibarlığı her tarafta ağır basıyordu. O kadar ki, oyunda bir hayli de hırpalandı. Pervin Par mendile iki kocaman düğüm atıp, Göksel’i yorulana kadar kovalamıştı. Geziden dönüşte düğümlü mendilin acısını Göksel hala sırtında duyuyordu. Buna rağmen «Kış Bekarı» Göksel Arsoy, çok tatlı bir cumartesi geçirdiği için memnun memnun gülümsüyordu.

Göksel Arsoy Göksel Arsoy

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1964-tarihli-31-sayisi/)

10.02.2017 14:22

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 12:20

    Lale Kamacı

    Göksel Arsoy'un keyifler yerinde :))