Menü

Gönül Şenay İsim Karışıklığından Yakınıyor

Durup dururken bu laf nereden çıktı diyeceksiniz. Doğrusu biz de şaşırmadık değil. Ama geçtiğimiz günlerde tele – kız iddiasıyla yakalanan şarkıcı Gönül Alpay’la karıştırılmaktan meğerse ne dertliymiş Gönül Şenay… Şimdi ise bütün derdi bitmiş…Gazino dünyasında ne garip olaylar oluyor… İnanılacak gibi değil ama anlatılanları duysanız siz de şaşırıp kalırsınız. Örneğin geçtiğimiz günlerde sekiz yıldır küçük gazinolarda assolistlik yapan Yugoslav asıllı şarkıcı Gönül Alpay’ın tele kız iddiasıyla yakalanması. Kimlerin ekmeğine sürülmüş yağ gibi geldi şaşar kalırsınız. İçinden gizli gizli sevinenler bir yana yine sahnelerin aranılan assolistlerinden Gönül Şenay açık açık bayram ediyor. Ne alakası var diyeceksiniz. Biz de öyle dedik çünkü. Ama Gönül Şenay’la konuştuğumuz zaman öğrendik derdini. Hem de ne dert…– “Gönül Alpay’ın tele – kız olarak yakalanmasına neden bu kadar seviniyorsunuz? Sanat dünyasına sürülen bir leke değil mi sizce?”

– ”Bu leke çoktan sürülmüştü. Ben yıllardır ne zan altındayım biliyor musunuz? Taa Antalya’lardan, Mersin’lerden beni arayıp beraberlik için randevu istiyorlar. Dedektif gibi çalıştıktan sonra öğreniyorum ki Gönül Alpay’ı anrıyorlarmış. Benim numaramı da o hanım veriyormuş. Tele – kızlık kim ben kim. Flört edecek erkeği elimde tutamazken her gece başka erkekle nasıl beraber olurum.”– “Peki Gönül Alpay’la tanışıyor musunuz?”

– “Hayır, hiç tanımam… Ama nedendir bilmiyorum benimle çok uğraşıyor. Anlarım onun ekmeğine mani olmuşumdur. Çok rekabet vardır arada belki bir şeyler düşünürüm. Ama o sadece gazino şarkıcısı. Ben ise hem plak hem de sahne solistiyim. İnanın bu yüzden gazino çalışmasından çok ekstra konserlerde çalışıyorum. Hem de Türkiye’nin dört bir yanında…”– ”Yani size açık açık telefonla pazarlık mı yapıyorlardı?”

– “Evet, meğer Gönül Alpay’ı ararlarmış. Ama gazinocularda benim daha çok ağırlığım olduğu için isim karışırmış. Geçenlerde Samsun’dan akrabam aradı. Çok üzüldüğünü söyledi. Gazetelerde Gönül Alpay’ın tele – kız olarak basıldığını bir arkadaşı benmişim gibi anlatmış. Gazetede yazdıkları halde kulaktan kulağa isimlerimizi karıştırıyorlar. Neyse artık kimin ne olduğu ortaya çıktı. Eğer çıkmasaydı isim değişikliği yapıp gazetelere ilan verecektim vallahi…”Adaş iki solistin böyle benzetilmesi çok garip geldi bize. Sanırız Gönül Alpay’ın da Gönül Şenay’a söyleyecek bir çift lafı vardır. Yakında iki Gönül’ü sokak ortasında saç saça baş başa görürseniz hiç şaşırmayın…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1985-tarihli-12-sayisi/)

18.02.2021 20:05

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar