Menü

Gönül Yazar Aşka Hasret

gönül yazarSAAT gecenin on ikisi. Bugün Gönül Yazar’la bir gece yarısı röportajı yapacağız. Nişantaşı’nda Şakayık Sokağı’na sapıyoruz… Hastanenin tam karşısına gelen apartmanda Gönül Yazar oturuyor… Zile dokunduk. Bir süre sonra kapı açıldı Pijamalı kapıcı, gazeteci olduğumuzu söylememize rağmen hayret etti. Bu saatte gelinir mi gibilerden yüzümüze baktı. Sonra:

-«Gönül Hanım 11 numaralı dairede oturuyor,» dedi.

11 numaralı dairenin kapısının aralığında önce hizmetçi kadın, arkasından da Gönül Yazar göründü. Yabancı olmadığımız anlaşılınca içeriye alındık.

-«Ben de gazinodan yeni döndüm» dedi Gönül. «Bu gece sahnede nedense terledim. Mevsim dönümünden midir, nedir?… Anlayamadım gitti.»

gönül yazar köpeğiyleKoltuklar, sehpalar, odaların tavanlarına varıncaya kadar her şey siyahtı.

-«İşte böyle. Karalar içinde bir Gönül Yazar» diye söze başladı. «Bu rengi çok seviyorum. Garip değil mi, benim gibi cıvıl cıvıl bir kadın, böyle iç karartan melankolik renkleri seçiyor. Ne derlerse boş… Seviyorum siyahı… Size bir şey söyleyeyim mi çocuklar?… Bugünlerde bir hayli de paralandım. Şu paracıklarımı yemeden bir kat alabilsem… Harıl harıl arıyorum. Param var, şöhretim var, yalnız aşk yok işte… Bomboş hissediyorum kendimi. İnsan gönül acıları çekince, aşkın değerini, güzelliğini anlıyor vallahi. Bir aşık olabilsem rahatlarım. (Bu ara gülümsedi) Ne yapmalı. Yahu söyleyin, gazetelere ilan mı verelim?…»

Sonra kalkıp, geçmiş günlere ait bir yığın resim getirdi. Böylece eski günlere uzandık hep beraber Özden Çelik’lere, Orhan Boran’lara… Hatta Celal İnce’lere kadar… Gönül anlattı, biz dinledik.

Hatçe Hanım, kahvelerimizi getirip, önümüze koydu. Gönül Yazar:

-«Siz kahvelerinizi içe durun, ben resim için elbise değiştireyim. Nasıl bir şey giyeyim? Göğsü açık elbise olsun mu?…» dedi.

gönül yazar fal açıyorÖnce yeni moda file mayosunu giyip geldi. Sonra gardırobundaki bütün elbiseleri giyip, giyip çıkardı. Bir manken gibi, zarif hareketlerle dolaşıp, durdu önümüzde. Bir defiledeydik sanki… Çeşitli pozlar verdi. Bir ara dekoltesini hayli açıp gülümsedi:

-«Nasıl, Brigitte Bardot gibi, değil mi?»

Adamakıllı geç olmuştu. Duvardaki saat ikiyi gösteriyordu. Kalktık… Sokaklar karanlık ve bomboştu. Gönül Yazar «Benim de kalbim boş» diye arkamızdan sesleniyordu.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1965-tarihli-21-sayisi)

31.08.2015 14:21

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 16:43

  Melis Çiftçi

  gönül yazar aşka hasret miii neee 7 koca eskitti bee
 • Yayınlandı: 31 Ağustos 2015 10:55

  HASAN YÜNCÜ

  yalan haber dedikleri bu olsa gerek ya hahaha
 • Yayınlandı: 31 Ağustos 2015 10:56

  SANCAK ASYA

  gönül yazar hasret kalmışsa gerçekten kendimden şüphe ederim acaba kaç gün yalnız kalmıştı :D