Menü

Gönül Yazar’a Sevgilisinin Karısından Şok

SAHNELERİN en çok seven, sevdiği için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan ama sonunda hep yalnız kalan kadınıdır Gönül Yazar… Gönlü şu sıralarda Almanya’da bir uçak şirketinin sahibi olan Vural Öger’le dolu… Gazinoda neşe içinde seyirci karşısına çıkan sanatçı, kulise geçer geçmez mahzunlaşıyor… Çoğu zamansa gözyaşı döküyor. Bu defaki gözyaşları sevdiği erkekten gelmiyor… Çünkü Vural Öger de Gönül’ü seviyor. Ama işadamının yıllarca beraber olduğu, işini yöneten, çocuğunun annesi bir Alman kadını mektupları, telefonları ile sanatçının moralini bozuyor…Bir süre önce Gönül Yazar’ın Alman kadınının vize koyusu yüzünden sevdiği erkekle evlenemediğini yazmıştık. Geçtiğimiz günlerde Vural Öger’in Alman iş ortağı ve eski sevgilisi Hanni Rosler’den bir mektup aldık.

Bu mektupta Hanni Rosler, Vural Öger’in özel hayatı ve aşkları konusunda vize hakkının genç işadamının kendisinde olduğunu belirtiyor. Fakat bu arada da kadınca bir kıskançlıkla mektubunun yayınlandığı sayıda Gönül Yazar’ın bir gençlik resminin konulmasını kinayeli olarak istiyordu…

Bu mektubu Gönül Yazar’a bildirdiğimiz zaman sanatçı gözyaşlarını tutamadı…

«Ben evlilik dışı aşklardan hoşlanmıyorum. Ama Vural’ı öylesine çok seviyorum ki, onunla nikahlanmadan da yıllarca birlikte olabilir, bütün hayatımı ona vakfedebilirim. Sevdiğim adam, Hanni ile benden çok önce ayrılmış… Ama nedense Hanni, beni kendine bir düşman olarak görüyor. Bunda haklı olabilir. Günkü Vural’ın daha önceki kaçamaklarından biri değilim. Renkli bir kadınım, ünlüyüm. Vural 18 yaşında Almanya’ya okumaya gitmiş. Yıllarca dünyanın çeşitli milletlerinden kadınlar hayatına girmiş. Sevdiği ve beraber olduğu ilk Türk kadını benim. Her konuda uyuşuyoruz… Hanni onun çocuğunun annesi olduğu için ben ona saygılı davranıyorum. Ama en azından onun da bana karşı kibar ve ölçülü davranması gerekir. Mektupta benim gençlik resmimden söz etmiş… Böyle bir şeye gerek yok. Ben bugünkü halimle 45 milyonun karşısındayım ve seviliyorum. Vural’la aramızda yaş farkı da yok… Sevdiğim adam beni minyonluğumla, her şeyimle seviyor. Eskiler kız seçerken kurna başında görürlermiş. Vural geçtiğimiz yaz annesine beni banyoda gösterdi ve ‘Çocuk gibi, şuna bak. O kadar minyon ki koltuğumun altına alıp, himaye etmek istiyorum’ dedi… Bütün bunlara rağmen hayatımda hiç karşılaşmadığım bu Alman kadınının benimle uğraşmasına son derece üzülüyorum» diyor.

Sanatçı sevdiği adamla hasretini İstanbul – Hamburg arasındaki telefon konuşmaları ile gidermeye çalışıyor. Zaten Vural Öger kendi şirketinin uçakları ile sık sık Türkiye’ye geliyor. İşadamını haftanın belirli günlerinde Yazar’ın çalıştığı gazinonun müşterileri arasında görmek mümkün.Gönül Yazar’a yakın çevreler sanatçının bu aşkta mutluluğu bulduğunu ama bir türlü huzura kavuşamadığını söylüyorlar. Vural Öger’in Türkiye dışında bulunması, bu arada Alman iş ortağı kadından işleri yüzünden kopamaması, aradaki çocuk, Yazar’ı üzüyor. Sevmenin yetmediği bazı engellerin yirminci yüzyılda bile sevenlere rahat vermediği gerçeği ortada… Yazar’ın en büyük korkusu ise, sevdiği adamı bu tatsız durumlar yüzünden kaybetmesi… «O zaman ben ne yaparım? Hayatımın anlamı kalmaz. Vural istese sahneleri bile bırakabilirim… Ama o medeni bir insan olarak mesleğime devam etmemi tavsiye ediyor» diyor…

Bu yaz Alman sevgilisinin tatil geçirmek için İstanbul’a geleceği yolunda dedikodular da var. Bakalım gelişmeler neyi gösterecek ve Gönül Yazar – Vural Öger aşkı nasıl bir duruma gelecek?

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-21-sayisi)

07.10.2020 14:33

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar