Menü

Gönül Yazar’ın Gözü Aşktan Kör Oldu

Aşkları tıpkı filmlerde olduğu gibi başlamıştı Gönül Yazar’la Marufun.. Ve bu aşk hikayesinde asıl önemli rolü oynayanda bir rastlantıydı… Eğer bu rastlantı ve yanlış bağlanılan telefon olmasaydı belki de birbirlerini tanımıyacaklardı.Gönül Yazar’la Lübnanlı canlı hayvan tüccarı Maruf Bektaş’ın aşk hikayesi 1965 yılında başlamıştı. Gönül Yazar, bir arkadaşını aramak için evinden Hilton oteline telefon açmıştı, Ne var ki otel santralı Gönül Yazar’a aradığı arkadaşını değil, yanlışlıkla bir başkasını bağlamış, Gönül Yazar İngilizce telefonun öbür ucundaki yabancı adam ise Fransızca, konuşuyordu. Yabancı erkek bir ara Türkçe konuşmağa başlayınca Gönül Yazar kendini tanıtmış, böylece bir telefon cilvesiyle ilk kontak kurulmuştu. İsminin Maruf olduğunu söyliyen Lübnanlı Tüccar’la bir süre daha devamlı olarak telefonlaşmışlar ve sonunda buluşmaya karar vermişlerdi.Ne var ki birbirlerinin yüzlerini tanımıyorlardı.. Tanıdıkları tek şey sadece sesleriydi. Gönül Yazar buluşacakları gün telefonda:

– “Hilton’da buluşalım. Kırmızı bir otomobille geleceğim. Saçlarım da sarıdır dedi,

Lübnanlı tüccar da buna karşılık:

– “Uzun boylu esmerim. Üzerimde gri bir pantalon, olacak. Ceketim siyah ve metal düğmelidir.” dedi.Ve Türk sinemasının “Taş Bebek”i Gönül Yazar arabasıyla randevusuna giderken biraz heyecanlı, biraz da düşünceliydi. Eğer karşısına çıkan erkeği beğenmezse:

– “Özür dilerim kuaföre gitmek zorundayım başka zaman görüşürüz” deyip atlatacaktı.. Böyle karar vermişti.

Hilton’un döner kapısı önünde randevusu olan tüccarla karşılaşınca Gönül Yazar yanıldığını anladı. Erkek, kibar görünüşlü ve üstelik de yakışıklıydı. Erkek de hayatından memnundu. Karşısına kımıl kımıl canlı, güzel bir kadın çıkmıştı. Bu ilk karşılaşmalarından sonra artık birbirlerinden ayrılmaz olmuşlardı.Lübnanlı tüccar artık kaçmaya çalışsa’da boşunayrdı. Genç kadın bir türlü erkeğinin peşini bırakmıyordu. Bir kaç gün sonra Maruf, Beyrut’a gitmek zorunda kaldığım söyleyince Gönül Yazar büyük bir üzüntüye kapılmıştı.

Gönül Yazar’la Maruf Bekdaş üç yıldan beri beraberdiler. Mutluydular.. Üç yılın sonlarına doğru, tam evlenmeye hazırlanıyorlardı ki beklemedikleri bir olay zorunlu olarak evlenmelerini ertelemişti. Bilindiği gibi Maruf bir kararla yurt dışına çıkarılmıştı, Bu yüzden Gönül Yazar günlerce gecelerce, gözyaşlarını tutamamıştı.HİÇBİR AŞKINDA YAZAR BU KADAR MUTLU OLAMAMIŞTI

1959 yılında Hulki Soner’in yönettiği ”Taşbebek” adlı filmle sinemada ün yapan Gönül Yazar, büyük aşkı Lübnanlı canlı hayvan tüccarı Maruf Bekdaş’a kadar otan süre içinde çeşitli aşklar yaşamıştır. Bu aşkların bir kısmı evlilikle, sonuçlandığı halde hiç birinde aradığı mutluluğu bulamayan Gönül Yazar, Marufla olan beraberliği sırasında her vesile ile mutlu olduğunu açıklamaktan gurur duymuştur. Gönül Yazar, Maruf Bekdaş’a yaslanıncaya kadar adını çeşitli aşk maceralarına karıştırmıştır. Gönül Yazar’ın aşkları arasında Orhan Boran, Özden Çelik, Tanju Gürsu, İzzet Günay, Necdet Yazar, Erkan Yolac bulunmaktadır.Yazar bunlardan Özden Çelik ve Necdet Yazar’la evlilik geçirmiş, fakat aradığı mutluluğu bulamıyarak ayrılmıştır. Maruf Bekdaş’la bir evliliğe hazırlanan Gönül Yazar’ın mutluluğu, nişanlısının Türkiye’de oturması bazı nedenlerle sakıncalı görüldüğünden şimdilik geri kalmıştır. Bu yüzden Gönül Yazar günlerce, gecelerce gözyaşlarını tutamamış, sevgilisinin suçsuz olduğunu savunup durmuştur. Beyrut’tan İstanbul’a İstanbul’dan Beyrut’a mektuplar, telefonlar gidip gelmekte, böylece uzaklık özlemleri biraz olsun giderilmeğe çalışılmaktadır.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1969-tarihli-650-sayisi)

01.11.2020 06:40

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 12:07

  Anıl Dündar

  bence gönül yazar bu abiyle sonsuza dek beraber olurrr...
 • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 12:07

  Gizem Ersoy

  hahahaha anıııl yapma bunuu kahkaaha attım
 • Yayınlandı: 7 Eylül 2015 11:19

  HALİT KUMRU

  kaçıncı kör oluşuydu
 • Yayınlandı: 7 Eylül 2015 11:20

  NUR HAYAT YÜZEN

  gönlü zengindi taş bebeğin :D