Menü

Gönül Yazar’ın Kıskanç Sevgilisi

GÖNÜL YAZAR VE BÜYÜK AŞKI

Raquel Welch giyerde Taş Bebek giymez mi? Gönül Yazar Ankara’da PAZAR muhabirlerinin karşısına Raquel Welch’in düğününde giydiği beyaz dantel elbiseyle çıkmıştı. Dönme Dolabın bir yıldan beri Maruf Bekdaş’la dönen gediklisi “aman çocuklarelinizi çabuk tutun. Maruf kızıyor” bildiğiniz gibi kıskanç değil bu adam “diyordu … Nitekim bir ara Maruf Bekdaş’ın geldiğini öğrenince Taş Bebek Raquel Welch elbisesiyle olan fotoğraf çekimini durdurmak zorunda kaldı.

Gönül Yazar'ın Kıskanç SevgilisiAnkara’nın elektrikli otelinde Gülsün Kamu ve Hülya Koçyiğit’den başka birde Gönül Yazar kalıyordu. Beyrut’lu et tüccarı sevgilisi de “hem ziyaret, hem ticaret” gerekçesiyle atlayıp gelmişti. Geceleri Şato Gazinosunda çıkan Taş Bebek gündüzleri otelde uyurken “Et tüccarı” sevgilisi Maruf, Başkentteki işlerini yürütmeğe çalışıyordu. Bir yıldan beri aynı insanla hayatından son derece memnun Dönme Dolap’ta dönüp duran Gönül Yazar, herşeyin gayet güzel ve rahat geçtiğini sölüyor ve “Aman nazar değmesin. Böylesine garip bir aşk işte. Bu otelin her tarafında elektrik var. Ayaklarınızı jerde sürtüp madeni eşyaya dokundunuz mu çarpılıyorsunuz. Geçen gün yüzüklerimiz birbirine değdi, hemen elektriklendik. Ne biçim otel yahu, herife bile yaklaşamıyorum. Olacak iş bütün garipiikler burda. Tansu Sayın’da bu otelde kalıyormuş. diyordu…

MİLLETLER ARASI LEYLA TUNCA

Gönül Yazar'ın Kıskanç SevgilisiBundan çok kısa bir süre önce İstanbul’a gelen Milletlerarası kadın – Leyla Tunca İstanbul’da fazla kalmamış ve hemen Ankara’ya geçmişti. Ankara gecelerinin renkli kadınlarından olmazsa Leyla Tunca öfkesinden çatlardı. Nitekim Leyla Tunca Ankara’ya adımını atar atmaz aşk üstüne çok başarılı çalışan beynini işletmiş ve büyük hızla bir takım senaryolar düzenlemişti. Bunlardan birincisi eskiden beri tanıdığı Modern Palas ve Modern diskotekin sahibi özcan Baran’dı. “Başkent’te Aşk başkam dır” diyen Milletlerarası kadın, büyük operasyonuna Özcan Baran’la başlamış ve Başkentte kaldığı müddetçe, alışılışm dışında, onun dolabından inmemişti. Ancak Leyla Tunca tek kelimeyle aşk kadınıydı. “Nerde aşk,orda Tunca” perensibini çok güzel bir biçimde halleden Milletlerarası kadın, Ankara’da taksimetresinin dolduğunu anlıyınca en kısa zaman içinde önce İstanbul’a gelmiş ve oradan da “Made İn England” Dönme Dolaba, uçarak gitmişti…

TATLICININ AŞKI

Gönül Yazar'ın Kıskanç SevgilisiAnkara’ya gelince ne yapacağını şaşırmıştı Tansu Sayın. İstanbul’daki Dönme Dolaptan bıkmış “Birde Ankara’nınkini deneyim” demişti. Hemde şöyle ” tadında olsun iş” diye aklından geçirmişti. Tansu Sayın Ankara’da kaldığı zaman içinde Dönme Dolaptan hemen hemen hiç inmedi. Tadı tuzu yerinde, cüzdanı şişkin Şehmuz Tatlıcıyı bulunca kollarındaki ağırlıklar arttı. O dönme Dolapta sözü soyadı gibi “tatlı” arkadaşıyla döndükçe bileziklerin sayısı her geçen gün biraz daha arttı. Ancak bütün bu “Tatlı hayat” düzeni Tansu Sayın’ın film çevirmek için gelen arkadaşlarının gözünden kaçmadı… “Tansu Ankara’ya gelir gelmez otel değiştirdi. Geceliği 150 lira olan bir otele yerleşti. Bu filmden aldığı parayla olamaz, imkansız. Borçlu çıkar yoksa söylentileri kulaktan kulağa yayılmağa başladı. Ama Tansu bütün söylentilere sırt çevirip ne Dönme Dolaptan indi, ne de Büyük Ankara Otelinden vazgeçti.

METİN SEREZLİ

Gönül Yazar'ın Kıskanç SevgilisiBaşkentte birde tiyatrodan haber vardı. Bundan bir süre önce eşinden ayrılan Metin Serezli arabasına atladığı gibi Ankara’nın yolunu tutmuş ve son zamanlardaki büyük aşkı Nevra Şirvan’ın AST daki oyunundan sonra elinden tuttuğu gibi Alpay’ın kulübünde soluğu almıştı. El ele,diz dize oturan tiyatrocu aşıklardan son günlerde çıkan “evlenecekler” söylentisi hakkında PAZAR yazarlarına kesin birşey söylememekle beraber, Nevra Şirvan, Bunu Metin’e sorsanız. Ben konuşmak istemiyorum. Ama bu konuda düşündüklerim son derece ciddi. Metin isterse evlenir iz. Ailem biliyor. Bize gelip gidiyor Metin” diyordu.

Böylece Dönme Dolap’ın Ankara’daki yuvarlanmasını tamamlamıştı. İstanbul’dan Ankara’ya fışkıran Yeşilçam, bir anda sessiz sedasız Başkent düzenini allak bulak etmiş,bir süre için olsa bile Başkent’in “Gri” havasını renklendirmişti.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1967-tarihli-551-sayisi/)

10.02.2017 16:36

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 11:33

    Gizem Ersoy

    gönül yazar ve sevgilileri................