Menü

Gönül’ün Kaprisi Muazzez’e Yaradı

4 Ekim’de gerçekleştirilecek Almanya turnesinde assolist lik görevini üstlenen Gönül Yazar, son anda kadrodan ayrılınca, organizatör Şakir Eroğlu, hemen Muazzez Abacı’yla anlaştı.Gönül Yazar kapris yapınca, Almanya tur nesindeki assolistlik görevini Muazzez Abacı üstlendi… 4 Ekim’de gerçekleştirilecek Almanya turnesi için aylar önceden anlaşan Gönül Yazar sözünden dönünce, organizatör Şakir Eroğlu da hemen Muazzez Abacı’yla sözleşme yaptı.

«Kapris yaptı»

Organizatör Eroğlu, ekipteki diğer ünlü sanatçıların kendisini geri planda bırakmasından çekindiğinden Almanya’ya gitmekten vazgeçen Gönül Yazar için, «Taşbebek yine kapris yaptı» dedi. Gönül Yazar’ın yerini alan Muazzez Abacı’nın yanı sıra Almanya ekibinde Müjde Ar, Belkıs Akkale, Asım Ekren, Osman Yağmurdereli, Güngör Bayrak, Selahattin Alpay ve Ateş Böceği Ercan bulunuyor.15 Ekim’e kadar Köln, Karsruhe, Berlin, Bremen, Hamburg, Essen, Münih ve Düsseldorf’da konserler verecek olan sanatçılar, gurbetteki işçilerimize Türkiye’den bir nefes götürecekler.

Gitti Gönül, geldi Muazzez

Almanya turnesi için yaptığı anlaşmayı bozan Gönül Yazar’ın yerini Muazzez Abacı aldı. Abacı’nın assolist görevini üstlendiği Almanya turnesi ekibi Müjde Ar, Belkıs Akkale, Asım Ekren, Osman Yağmurdereli, Güngör Bayrak, Selahattin Alpay ve Ateş Böceği Ercan’dan oluşuyor. Sanatçılar, Köln, Karsruhe, Bremen, Berlin, Hamburg, Essen ve Münih’de konser verecekler.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-40-sayisi/)

19.01.2021 13:38

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar