Menü

Gülşen Bubikoğlu Huzursuz

RÜYA yorumları yaptırıyor, falına baktırıyor… Parası var, şöhreti var, mutlu bir yuvası ve üç buçuk yaşında bir kızı var. Peki ama geleceğe duyduğu bu merak neden? Gülşen Bubikoğlu bu soruya kısa bir cevap veriyor: «Rahatlamak için»…

Gülşen Bubikoğlu içindeki karamsarlığı ve şüpheciliği bir türlü yenemediğini söylüyor. Bu nedenle güzel yıldız oldukça asabi. «Her olayın altından bin tane neden ararım. Bu huyum nedeniyle çok kişiyi kırarım. Sonra pişmanlık duyarım ama, iş işten geçer» diyor.«Kaş çatmaktan hiç hoşlanmam ama, gelin görün ki elimde değil. Ben de refleks gibi bir şey oldu kaş çatmak. Kaşlarımı neden çattığımı bilmiyorum. Ancak bu huyumdan bir türlü de vazgeçemiyorum.»

Şimdilik tüm zamanını kızı, Zeynep ile geçiriyor. Bubikoğlu’nun kızı Zeynep’le ilgili olan endişeleri de var. Bu endişelerini şöyle açıklıyor:

«İçine dönük bir çocuk olduğu için insanlarla kolay diyalog kuramıyor. Eşim Türker, Zeynep’in tüm öğrenimini Avrupa’da yapmasını istiyor. Oysa ben yuva eğitiminden sonra İlk ve orta öğrenimini Türkiye’de yapmasını, daha sonra yurt dışına çıkmasını istiyorum, Bu konuda sık sık Türker’le tartışıyoruz.»

En küçük olayları bile büyüten, kaşlarını çatan, huzursuz olduğunu söyleyen Gülşen Bubikoğlu, bu konuda ilk kez açıkça konuşuyordu. Bir anlamda öz eleştirisini yapıyordu. «Kişinin kendisini eleştirmesi çok güzel bir şeydir» diyen Bubikoğlu sürdürüyor konuşmasını:«Çevremdekiler benim için, ‘Amma da kendini beğenmiş kadın’ derler. Belki de dış görünüşüm itibariyle söyledikleri doğrudur. Evet huzursuz oluşumu kabul ediyorum ama, çevremdeki kişileri ne olursa olsun küçük görmem. Asabi bir tipim var. Ancak zamanla kendi kendimle yaptığım savaşı kazanacağıma inanıyorum.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-27-sayisi)

13.02.2021 01:31

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar