Menü

Gülşen Bubikoğlu Yeni Tarza Uyum Sağladı

Gülşen Bubikoğlu kızı Zeynep’in ilk karne alışını ve başarısını kutlamak için hediye olarak Londra seyahatini düşünmüştü. Düşündüğü de gerçekleşti. Ve o Avrupa’nın havasına uyarak bambaşka bir Gülşen Bubikoğlu olarak döndü. Arkasından birçok kişiyi sürükleyecek moda rüzgarını estirerek…Son senelerde Avrupa gençliği yepyeni bir akım içerisinde. Punk ile başlayıp yaygınlaşan asi görünümlü modaya ayak uydurmayan kalmadı artık.

Yeni okula başlayan ve ilk kez karnesini alan kızı Zeynep’in başarısını kutlamak için Londra’ya giden Gülşen Bubikoğlu da önce şaşırarak izlemişti bu gençliği. Sonra alışveriş için dolaştığı mağazalarda hep bu tip kıyafetler dikkatini çekmeye başladı.İlk iş olarak soluğu Londra’nın en ünlü kuaförlerinden birinde aldı. Altın makas şıkırdadıkça Gülşen’in uzun saçları kısalmaya başladı. Arkasından dalga dalga dökülen yüzüne bambaşka bir görünüm kazandıran bir saç stiliyle aynada kendisini gördü. Hemen buna uygun uçuk ama çarpıcı bir makyaj uygulandı. Gülsen Bubikoğlu yüzüne hayran bir şekilde çıktı kuaförden. Sıra giyime gelmişti. İlk olarak siyah bele kadar yırtmaçlı bir etek ve zımbalı kemerler, çizmeler, eldivenlerden oluşan tamamlayıcı aksesuarlarını aldı. Bir de saklanırcasına kapkara gözlük tabii. Aynaya baktı. Evet artık o da, kaliteli de olsa, asi bir görünümdeydi artık…Ama alışverişi henüz bitmemişti. Yılın müziği ve filmi seçilen Flache Dance’ın getirdiği modaya uyarak minicik yakalı, papyonlu giysiler seçti. Şimdi onbeş yaşında bir kız görünümündeydi, ama çok da güzeldi.

Evet… Gülşen Bubikoğlu kızı için gitmişti Londra’ya oysa kızından çok kendisine yaramıştı bu seyahat. Avrupa’nın havasına uymuş, rüzgarlarını Türkiye’ye getirmişti. Hem de arkasından birçok kişiyi aynı modaya sürükleyecek kadar… Doğrusunu söylemek gerekirse yakışmıştı da…

Eeeee, güzele ne yakışmaz ki, Gülşen Bubikoğlu’na yakışmasın?…

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/sey-dergisinin-1984-tarihli-27-sayisi/)

13.02.2021 17:09

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar