Menü

Hülya Avşar Kahır’da

BU sezon film prodüktörlüğüne de başlayan Mahmut Hekimoğlu, Orhan Gencebay’la «Kahir» adlı bir film yapacaktı… Filmi yapmasına yapacaktı da kadın oyuncusu kim olacaktı?..

İşte tüm sorun da burada başladı. Önce Ahu Tuğba düşünülmüştü. Yazıhanede bulunan bir prodüktör, «O kız kendini harcadı. Duyduğuma göre bir filmciyle 5 yıllık anlaşma yapmışı dedi… Bu sözler üzerine Ahu Tuğba’nın adının üstüne bir çizik attılar…Sıra geldi İkinci isme… İkinci İsim Müjde Ar’dı. Arandı, soruldu… Müjde Ar, artık arabesk filmlerde oynamama kararı almış, üstelik başka firmayla filme başlamıştı…

Bir de Banu Alkan vardı üstede… Firma her ne kadar Banu Alkan’ı oynatmak istiyorsa da Orhan Gencebay istemiyordu… Araya aracılar girdi. Bu kez Banu Alkan, «Ben Orhan Gencebay’ia film çevirmiyorum» diye tutturdu… Ve listenin son ismi Hülya Avşar’da karar kılındı.

Yönetmenliğini Osman Seden’in yaptığı «Kahır» filminin kadın oyuncu kadrosu böyle bayağı kahırlı günlerden sonra oluşturulup, çekimlere geçildi.

Filmin ışık şefi Aslan Yıldız, İbrahim Tatlıses’ın Seda Sayan’la çevirdiği «Yorgunı adlı filmin setinden bir tartışma sonucu ayrılıp «Kahır» filminin setine transfer olunca, film ekibini toplayıp Orhan Gencebay’lı sete giden İbrahim Tatlıses, ışık şefi Aslan’ı dışarıya davet etti. Aslan’la Tatlıses’ın tartıştığı saatlerde Gencebay sette olmadığı için araya Hülya Avşar girdi. Sonra durum tatlıya bağlandı ve «Kahır» filminin ekibi bu kez çekim için Bodrum yollarına düştü.Bodrum’da yapılan çekimlerle tamamlanan «Kahır»da Gencebay ve Avşar’dan başka Hayati Hamzaoğlu ve Eşref Kolçak da rol aldılar. Bodrum dönüşü annesiyle kavga eden Hülya Avşar, Orhan Gencebaylar’ın evine sığındı. Sevim Emre ve Gencebay’ın katkılarıyla Avşar evine dönerken, kahırlı bir şekilde çekilen «Kahır» adlı film de şimdi sinemalarda gösterim gününü bekliyor…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1984-tarihli-7-sayisi)

11.11.2020 23:30

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar