Menü

Hülya Darcan’a Gazinocular Teklif Yağdırıyor

Hülya Darcan'a Gazinocular Teklif YağdırıyorHülya Darcan Yeşllçam’da adı en az dedikoduya karışmış, kendi halinde yaşantısı olan genç bir yıldız. Köylü tipine gittiği için çoğunlukla köy filmlerinde oynayan, Anadolu’da daha büyük seyirci kitlesi bulunan Hülya Darcan’ı da sonunda film yapımcıları soyarak kamera karşısına çıkardılar. Böylece çevirdiği son dansöz giysileri giyip göbek atmağa başlayan genç yıldıza gazinocular teklif yağdırmağa başladılar.

Hülya Darcan sanat aşkıyla yanıp tutuşan bir oyuncuydu. Bu nedenle rejisörün israrlarına dayanamayıp soyunmağa başladı. Dansöz giysileri öyle de yakışmıştı ki Darcan’ın. Güzel dolgun göğüsleri, esmer kıvrak vücudu ortaya çıkmıştı. Yalnayak dansediyordu pistte. Döndükçe tülden etekliği havada dalgalanıyordu. Göğsünde inci payetlerle süslü bir dansöz sütyeni vardı. Siyah saçları boşlukta kavisler çizerek uçuşuyordu. El ve ayak bileklerine de İnci kolyeden bilezikler takmıştı. Göbeğinde inci ve pullarla süslü geniş bir kemer vardı.

Hülya Darcan değme dansözlere taş çıkartırcasına dönüyor, dönüyor, müziğin ahengine kendim kaptırdıkça kaptırıyordu. Dönmekten bir ara başı döndü Darcan’ın. Eliyle tutunacak bir yer aradı. Fakat acemiliği çabuk geçmiş, yeniden dönmeğe başlamıştı. Sonunda provalar bitti. Rejisör Yücel Uçanoğlu’nun “motor” komutuyla çekime geçildi. Hülya Darcan öylesine başarılı dansöz olmuştu ki, çekimden bir gür sonra bu sahneyi haber alan gazino sahipleri genç yıldıza hemen sahneye çıkmak teklifi yaptılar. Fakat Hülya Darcan bütün bunları gülümseyerek geri çevirdi: “Ben dönsüzlüğü sadece filmde yaptım. Her şeyden önce bir sinema oyuncusuyum. Rolüm gerektirirse yine soyunur, yine göbek atarım. Ve bunda da hiç bir sakınca duymam” dedi.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1971-tarihli-758-sayisi)

01.09.2015 10:01

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 25 Ağustos 2015 18:23

    BURAK UZUNYOL

    yıllarca boşuna köylü tipinde oynamış içinde başka birşey yatıyomuş resmn :D
  • Yayınlandı: 8 Eylül 2015 17:38

    AHMET SEZEN

    yıllardır içinde sakladıgını cıkarmıs ortaya :D