Menü

Hülya Koçyiğit Hasta

Önce, bir telefon konuşması yapmıştık, Hülya Koçyiğit’le… Ve o konuşmanın sonucunda da, fotoğrafların çekileceği günü kararlaştırmışuk. Her şey düzenlendiği gibi oldu ve Koçyiğit’in resimleri çekildi. Ancak, iki gün sonra Melek Koçyiğit, Hülya’nın ülser olduğunu ve doktorların kati tavsiyesine uyarak istirahat ettiğini bildiriyordu.Gerçekten de Maçkada’ki evlerinin penceresinden dalgın dalgın Boğazı seyreden Hülya, bütün iyiniyetli düşüncelere rağmen, iki gün öncesinin, Hülya’sından çok farklıydı. Hastalık, başlangıçta olduğu halde gözle görülür bir tahribat yapmıştı, güzel yıldızda. Bir süre, işlerinin geri kaldığından bahsetti… Sonra:

– Benim gibi hareketi seven bir insanın,yatakta yatmak mecburiyetinde olması çok kötü, dedi.

– Daha önceleri bilmiyor muydunuz? Ülser olduğunuzu?Kaşlarını havaya kaldırarak:

– Yooo, hayır, dedi… Hiç aklıma bile gelmemişti bu Zaman zaman mide ağrıları çekiyordum ama, ülser olabileceğimi tahmin etmemiştim.

– Bundan böyle perhiz yapacak mısınız ?

– İster istemez yapacağım tabii. Zaten kaç gündür, muhallebi çocuklarına döndüm. Hep sütten yapılmış şeyler yiyorum.Sigara, içki…

Hele onlar katiyyen yasak. Günde sadece 3-4 sigara içmeme müsaade ediyorlar.

Çalışmaya ne zaman başlıyacaksmız.?

Doktorlara soracak olursanız, bir ay dinlenmem lazım. Hemde hastahanede. Fakat benim aylar öncesinden imzalanmış mukavelelerim var. Onları mutlak surette yerine getirmeliyim.Yeni bir yorgunluk hastalığın nüksetmesine sebep olmaz mı?

Ellerini iki yanma açarak…

Ne yapalım, dedi. Mümkün olduğu kadar az yorulmaya çalışacağım. Aslını ararsanız, ülser için en büyük düşman, yorgunluk ve sinir bozukluğu. Buna rağmen ben yine film çevirmeğe devam edeceğim.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1966-tarihli-522-sayisi)

03.01.2021 08:24

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 11:47

    Anıl Dündar

    hastaysa hasta niye haber yapmışlar ki :D