Menü

Hülya Koçyiğit Nasıl Bir Anne?

Hülya Koçyiğit Nasıl Bir AnneGülşah büyüdükçe ele avuca sığmaz hale geliyor, yaramazlıklarıyla evin altını üstüne getiriyordu. Yeşilçam’ın güzel annesi Hülya Koçyiğit ise bu yaramazlıklardan hiç te yakınmıyordu. Film çalışması olmadığı günlerde bir dakika bile yavrusunun yanından ayrılmıyor, onu bağrına basıyor, iyi havalarda parka götürüp oynatıyor, evde kaldıkları zamanlar da oyuncakların içinde bir masal dünyası kuruyorlardı kendilerine.

Dadı ve büyükanne elinde büyüyordu Gülşah. Baba Selim Soydan futbol kamplarında, yeşil sahalarda, anne Hülya Koçyiğit ise film setlerinde, platolarda olduklarından Gülşah onları pek az görebiliyor ve görünce de kucaklarından inmek bilmiyordu. Bütün nazını onlara döküyordu. Hülya Koçyiğit’i bir eline geçirmeye görsün Gülşah. Hemen oyuncaklar ortaya dökülüyor, ana-kız yeni yeni oyunlar yaratıyor, saatlerce bir masal dünyasının içinde yaşıyorlardı.

Hülya Koçyiğit Nasıl Bir AnneEvde kapalı kaldıkları günlerde bile saklambaç, körebe oynuyorlar, sayısız oyuncakların içinde kaybolup gidiyorlardı. Güzel havalarda Gülşah’ın en büyük bayramı oluyor. Maçka Parkı’nda saatlerce oyuna dalıyordu. En sevdiği oyun da kum havuzunda kürekle kovaya kum doldurmaktı. Böyle hallerde yemek ve uyku saati geçtiği zaman bile Hülya Koçyiğit, kızım kum havuzundan çıkarıp eve götüremiyor .Gülşah kıyametleri keparıyor, kendini yerden vere atıyordu. Öylesine mutluydu ki Hülya koçyiğit “Evlat sevgisinin verini hiçbir şey tutamaz.” diyordu.

Hülya Koçyiğit Nasıl Bir AnneKüçük Gülşah, annesin çalıştığı için pek az görebiliyor, bu yüzden de kucağından inmek istemiyor, haz yapıp duruyordu. Hülya Koçyiğit,evde geçen saatlerini sadece biricik yavrusuna ayırıyor, çeşit çeşit oyunlar icat ederek onunla avunuyordu… “Gülşah benim herşeyim. Her dakikam onunla dolu…” diyordu. Fotoğrafta üstte ünlü film yıldızı yavrusuyla sarmaş dolaş, aşağıda ise kızıyla körebe oynarken görülüyor.

Hülya Koçyiğit, Yeşilçam’ın hem en güzel, nem en cici annesi. Onun için var mı, yok mu Gülşah. Tüm yaşantısı minik yavrusuyla dopdolu. Eğer yorucu film çalışmalarından şöyle bir güncük vakit bulabilirse, Gülşah’ı kaptığı gibi evlerinin altındaki Maçka Parkı’na götürüyor. Salıncaklara bindiriyor, ağaçlar altında dolaştırıyor. Fotoğrafta yukarda Hülya Koçyiğit, biricik yavrusu Gülşah’la Maçka Parkı’nda,aşağı da mutlu Soydan ailesi bir arada: Baba Selim Soydan, Gülşah ve Hülya Koçyiğit birarada görülmektedirler…

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1971-tarihli-763-sayisi)

15.09.2015 17:28

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar