Menü

Hülya Koçyiğit Yataklara Düştü

Futbol antrenörünün beğendiği futbol oyuncusu Selim’i, yerli filim oyuncusu Hülya Koçyiğit de beğeniyor ve bunu saklamak şöyle dursun, ilan etmekten hoşlanıyordu:

– «Birbirimizden hoşlanıyoruz. Selim’den daha fazla sevdiğim bir başka erkek görmedim. Annelerimiz izin verse hemen evleneceğiz,» diyordu. Fakat «iki sevgili» geçen hafta birbirleriyle münakaşa ettiler. Daha doğrusu Selim Soydan, Hülya Koçyiğit’e çıkıştı:– «Filimlerde öpüşme, sevişme sahnesi görüyorum. Arkadaşlarım da, ben de bunlara içerliyoruz. Benim evleneceğim kız böyle şeyleri, velev ki sanat uğruna da olsa, yapmamalı… Bizim memleket Avrupa değil… Ben medenî bir insanım ama o kadar «geniş» mezhepli değilim… Rejisörlere, prodüktörlere bunları söyle de sonradan çapanoğlu çıkmasın…»

Hülya: «Hay hay» dedi, «peki» dedi, «olur» dedi, ama bir rejisör filim iş yapsın diye «aşk sahnesini» filme koyunca kıyamet koptu. İşte o günkü münakaşadan sonra Selim Soydan, Molnar’dan izin istedi. Hülya’ya gelince: O da, Etiler’deki evinde yataklara düştü. Eve gittiğimiz zaman Hülya gerçekten sapsarı yüzüyle yatakta yatıyordu. Annesi Melek Koçyiğit:

– «Selim’le münakaşa etmişler, üzüntüsünden hastalandı!» dedi.

Hülya da, annesinin biraz önce söylediklerini gözleri açılınca tasdik etti:

– «Bugün filim çalışması var, ama gidemedim. Dün saatlerce münakaşa ettik. Benim aşkı sahnelerde oynamamı istemiyor. Ben de istemiyorum, ama yerli filim rejisörleri dinliyor mu? Selim için sinema artistliğini de bırakırım. Ben, futbolcuları biraz havai sanırdım. Ama, Selim’i tanıdıktan sonra yanıldığımı anladım. Selim bir şair kadar duygulu, son derece kibar, efendi… Bir futbolcu onun küfür ettiğini söylemiş. Bakın gazeteye… ‘Bir daha karşıma çıkmasın’ diyor. Eğer Selim’e dokunsun, tırnaklarımla onun gözlerini çıkarırım. Demek ki küfürü haketmiş ki Selim de küfür etmiş.»Hülya, Selim’i anlatıyor, biz dinliyoruz. Varsa yoksa Selim… Şimdiye kadar hiç bir «sevgili» yi ağzına almayan Hülya, onun adını ağzından düşürmüyor. Filim setlerinden hemen telefon ediyor. Selim ne derse dinliyor. Ne dersiniz, Hülya Koçyiğit soyadını değiştirebilir mi?

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1968-tarihli-2-sayisi)

09.09.2020 03:27

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 27 Ağustos 2015 11:16

    GONCA DAĞCI

    gerçek aşkmış heralde hülya hanım hiç çekinmemiş açıklamaktanda nadirdir böylesi :D
  • Yayınlandı: 3 Eylül 2015 18:21

    HASAN YÜNCÜ

    aşka bakarmısın ya ahaha :D