Menü

Hülya Koçyiğit’ten Veda

HÜLYA Koçyiğit eşi Selim Soydanla birlikte, sonbahara kadar dönmemek üzere İstanbul’a veda etti ve uçağa atladığı gibi gitti.

Okulu nedeniyle kızları Gülşah’ı İstanbul’da bırakmak zorunda kalan çift, bir anlamda son aylarda ayrılacakları konusunda çıkarılan dedikodulardan da uzaklaşıp gidiyorlardı.Hülya Koçyiğit bu üç aylık yokluğu sırasında hem dinlenecek, hem de çalışacaktı. Yani, hem ziyaret, hem ticaret yapacaktı, önce, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kuşadası’na gidecek olan sanatçı, oradaki yazlık evinde 17 hazirana kadar dinlenecek. O tarihte Adana’ya gidecek olan Hülya Kocyiğit, 10 gün süreyle sahneye çıkacak. Adana’daki çalışması sona erdikten sonra tekrar Kuşadası’na dönecek olan sanatçı, temmuz başında gelecek olan kızı Gülşah’la birlikte bir süre daha tatil yapacak. Sonra ver elini Kocaeli Fuarı. Fuar’da sahneye çıkacak olan sanatçı, oradaki çalışması sona erince Samsun Fuarı’na gidecek, Oradaki çalışmasını da bitirdikten sonra sıra gelecek İzmir Fuarı’na. Kısacası Hülya Koçyiğit yazı hem dinlenerek, hem de fırsatları değerlendirerek bol bol sahneye çıkıp, para kazanarak geçirecek.

Evet, Hülya Koçyiğit cephesinden çalışma ve dinlenme haberleri böyle. Ancak, madalyonun bir diğer yüzü daha var. O da, Selim – Hülya çifti ile ilgili olarak son zamanlarda basında yer alan ayrılık dedikoduları. Havaalanında beklerken Hülya Koçyiğit dedikodulara ilişkin şunları söyledi:«Dedikodular tamamen hayal mahsulü. 13 yıllık karı – kocayız, 12 yaşında bir kızımız var. Kızım Gülşah bile babası ve benim aramda en ufak bir tartışmaya şahit olmamıştır bu güne kadar. Her gün birlikte olduğumuz kızımın bile bilmediği bir anlaşmazlık nasıl oluyor da taa gazetecilerin kulağına kadar gidebiliyor. Tabii her ailede olduğu gibi bizim aramızda da zaman zaman ufak tefek tartışmalar oluyor ama, demin dediğim gibi bu kimsenin bilemeyeceği birkaç cümlelik konuşmalardan ibaret oluyor.»

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-24-sayisi)

16.11.2020 19:21

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar