Menü

İbrahim Tatlıses Aşka Geldi

Çeşme Deniz Şenlikleri sırasında, konser veren İbrahim Tatlıses’in «Mavi Mavi» adlı şarkısının ritmine dayanamayan Aysel Hanım, bir anda masaya fırladı ve göbek atmaya başladı.

İbrahim Tatlıses’in «Mavi Mavisine dayanamayan Aysel Hanım bir anda kendini masanın üstünde bulup göbek atmaya başladı. Çeşme Deniz Şenlikleri sırasında muhteşem bir konser veren Tatlıses’in ünlü türküsünü okumaya başladığını duyan Aysel Hanım «Böyle hareketli bir türkü çalarken oturulmaz» dedi ve alkışlar arasında masaya çıkarak bütün kurtlarını döktü.Mikrofonsuz okuduSeyircilerin büyük tezahüratları ile türkülerini okuyan İbrahim Tatlıses konseri sırasında mikrofon kullanmadı ve «Böyle ateşli hayranlarım varken hiç durmadan türkü söyleyebilirim. İsterse sesim kısılsın» diye konuştu. Hayatında ilk kez böylesine oynadığını söyleyen Aysel Hanım ise «İbrahim Tatlıses’in hayranıydım. O güzel sesini duyunca kendimi tutamadım ve yoruluncaya kadar oynadım» dedi. Çeşme’de gördüğü ilgiden çok memnun kaldığını belirten ünlü türkücü, «Bize çalışma şevki veren, hayranlarımızın bu büyük sevgi gösterileridir» diye konuştu.«Şu gelen kimin yari»

Aysel Hanım’ın masa üstünde oynadığını gören ünlü türkücü şarkısını söylerken sık sık o masaya doğru yöneldi ve mikrofonsuz söylediği türkülerle alkış aldı. İbrahim Tatlıses’in verdiği konser çok büyük ilgi gördü.

(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-30-sayisi/)

27.02.2021 05:33

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar