Menü

İbrahim Tatlıses’e Gözdağı

BİR süre önce çıktığı Avrupa turnesini tamamlayan İbrahim Tatlıses, öteki sanatçı arkadaşlarıyla birlikte yurda döndü. Almanya’nın Köln, Frankfurt gibi illeriyle, Hollanda’da sahneye çıkan sanatçı, bu arada bol bol gezme ve alışveriş imkanı buldu. İbrahim Tatlıses turne ile ilgili olarak şunları söyledi:

İbrahim Tatlıses

«Dış ülkeler gerçekten güzel.. İnsan belirli bir süre hayran hayran izliyor… Ancak bu uzun sürmüyor. Çünkü daha sonra sıla özlemi, yurt özlemi başlıyor… Ben, kısa süren bu turnem sırasında Türkiye dışında hiçbir yerde yaşayamayacağımı anladım.»

«İyi bir müzik tesisatım yoktu. Bu nedenle güzel bir müzik seti aldım. Yakında yeni döşeyeceğim evim için ufak tefek şeyler getirdim. Sonra giyim eşyaları aldım. Tabii bunları sahne için aldım.»

Turne sırasında İbrahim Tatlıses’i oldukça üzen bir olay olmuş. Dilerseniz bunu da sanatçının kendi ağzından dinleyelim:z«Verdiğimiz konser büyük ilgi ile karşılandı. Ancak Ermeni teröristler her konserimizden önce tehditler savurmasalardı, inanın bu konserler çok daha görkemli olurdu… Örneğin, Hollanda’da vereceğimiz konserlerden önce, konser salonuna bomba koyacaklarını ve her tarafı kana bulayacaklarını bildirmişler. Bu olay, konsere gelenlerin sayısını büyük ölçüde azalttı… Ancak, yine de salonda binlerce kişi vardı.»İşte böyle… İbrahim Tatlıses gitti, gezdi, alışveriş yaptı, üzüldü, sevindi ve yurda döndü…

Şimdi plak ve sinema çalışmalarına tekrar dönen sanatçı, önce yeni plağı için stüdyoya girecek, ardından da bir film için kamera önüne geçecek…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-26-sayisi)

06.10.2020 20:52

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar