Menü

İbrahim Tatlıses’ten Tecavüz Açıklaması

Son çevirdiği filmde Sevtap Parman’a tecavüz ettiği gerekçesiyle 3 yıl hapis cezası yiyen İbrahim Tatlıses, «Ben filmlerimde halka aydınlatıcı bilgiler veriyorum. Bu filmi seyredenler çok şey öğrenecek» dedi.

İbrahim Tatlıses, kendini yüce bir göreve adayarak tecavüz hakkında halka öğretici bilgiler vermeye başladı… Son çevirdiği filmde Sevtap Parman’a tecavüz ettiği gerekçesiyle 3 yıl hapis yiyen sanatçı, «Bu filmlerimde halka aydınlatıcı bilgiler veriyorum. Bu filmi seyredenler çok şey öğrenecek» dedi.«Özendirmiyorum, caydırıyorum»

«Sarhoş» adlı filmde Sevtap Parman’ın ırzına geçtikten sonra hapise düşen bir adamı canlandıran İbrahim Tatlıses, son çalışması, için şunları söyledi:

«Filmlerimdeki konuların toplumsal olmasına önem veriyorum. Bu filmdeki tecavüz sahnesi de caydırıcı özellikler taşıyor. Bir insanın bir anlık duygularına yenilip masum bir genç kızı mahvetmesinden sonra maddi-manevi uğrayacağı zararları gözler önüne sermek istiyorum. Bu filmi seyredenler, bir adamın sapık davranışlarının cezasını nasıl çektiğini görecek ve çok şey öğrenecekler.»«Devam edeceğim»

Bu filmin ardından yine öğretici nitelik taşıyan başka bir çalışmaya başlayacağını söyleyen İbrahim Tatlıses, «Toplumda yanlış davranan insanları ve bunların sonlarını tek tek ele alıp işleyeceğim» diye konuşuyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-37-sayisi)

20.01.2021 18:35

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar