Menü

İki Aşık Sevda Ferdağ ve Tamer Yiğit İzmir’de

Bugün Sevda Ferdağ’la büyük bir aşk yaşıyan Tamer Yiğit, öğrencilik yıllarım İzmir’in Kadifekale’si yolundaki Varyant Öğrenci Yurdunda geçirmişti. Burada acı tatlı bir anıları vardı. Çocukluğunun en unutulmaz günleri burada geçmişti. Tamer, Sevda’sının peşinden İzmir’e gelince çocukluk günlerim hatırladı. Anılarını sevgilisiyle bölüşmek için birlikte Varyant Öğrenci yurdunu ziyaret ettiler. Bu arada Kadifekale’ye çıkmayı da unutmadılar. Oradan İzmir’in tüm güzelliklerini içlerine sindire sindire seyrettiler. İzmir, Kadifekale’den öyle güzel görünüyordu ki…Kadifekaledeki gazinolardan birinde karşılıklı soğuk biralarım içerlerken,bu tabiat güzelliğinin içinde birbirlerini gerçekten sevdiklerini bir kere daha anlamışlardı. Orada birbirlerine derin aşklarından gelecek güzel günlerinden söz ettiler. Kadifekale’den sonra Tamer Sevda’sını hiç yalnız bırakmadı. Çeşme’ye gidip birlikte yüzdüler. İzmir’in gezilecek yerlerini Tamer’in arabasıyla dolaştılar.Gazinoda çalıştığı saatler Tamer, Sevdasını yine yalnız bırakmadı. Gazinonun değişmez konuklarının başında Tamer Yiğit geliyordu.Sevgilisi için koparılan alkışları sevgi gösterilerini yakından izledi. Bilindiği gibi Sevda Ferdağ daha geçen yıl şarkıcılık teklifi almış, fakat sevgilisinin vaktin henüz erken olduğunu ileri sürerek izin vermemesi üzerine sahneye çıkmamıştı.

Ferdağ, sahneyi doldurmuş, gazinolara transfer olan birçok film yıldızına kıyasla sahnede oldukça tutunmuştu. Sevda Ferdağ’a her gece çiçek sepetleri yollanıyor hayranları çeşitli sorular yöneltiyorlardı.AŞIKLARIN EN GÜZELİ- İzmir’in tadını çıkaranlar özellikle Sevda Ferdağ – Tamer Yiğit çifti olmuştu. Birlikte Çeşme’ye yüzmeye gidiyorlar yaz sonunun tadını İzmir’de el ele diz dize çıkarmaya çalışıyorda.

ESKİ GÜNLERE DÖNÜŞ-Tamer Yiğit, artist olmadan önce İzmir’de Varyant Erkek Yurdunda kalan bir öğrenciydi. Eski günlerin eski anıların heyecanıyla Tamer Yiğit, Sevdasını elinden tuttuğu gibi Varyant’a götürmüş ve birlikte ziyaret etmişlerdi.. Varyant Talebe Yurdunun önünde altta ise Kadifekale’den İzmir’i seyrederlerken görülüyorlar…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/pazar-dergisinin-1969-tarihli-678-sayisi)

05.01.2021 17:42

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

  • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 10:29

    Melis Çiftçi

    çok tatlı değiller mi ya :)