Menü

İki Kıtada Müzik Rüzgarı

Avrupa ve Amerika’da pop müzik fırtınası esiyor. Ünlü pop topluluğu A-ha, Japonya’dan sonra Amerika’da konserler vermeye başlarken, pop müziğin güçlü sesi Prince de Londra’da İngilizler’i büyülüyor.

Ülkeden ülkeye

Başarılı Japonya turnelerinin ardından Amerika’ya gelen ve dizi konserler vermeye başlayan A-ha grubunun dünya turnesi büyük bir başarı ile sürüyor… Amerikalılar ülkelerinde böylesine ünlü bir grubu ağırlamaktan son derece memnun olduklarım, konserleri doldurarak ortaya koyuyorlar. Grubun üç genç elemanı Pal, Morten ve Mags ise dünya çapında kazandıkları başarının kendilerini çok sevindirdiğini belirterek, «Uzakdoğu’dan, Yeni Dünya’ya kadar uzanan başarı zincirimiz her konserimizde devam edecek» diyorlar. Amerika konserleri sırasında özellikle genç kızlardan büyük ilgi gören grup elemanları turnelerinin yıl sonuna kadar devam edeceğini ve başka ülkelere de gideceklerini söylüyorlar.Avrupa’yı dolaşacak

A-ha’nın Amerika’daki başarılı turnesi devam ederken pop müziğin ünlü ismi Prince de yaklaşık 2 ay sürecek olan Avrupa turnesinin Londra durağında, İngilizler’e son derece başarılı konserler veriyor.

İlginç show’u ve listelerde üst sıralarda yer alan birbirinden güzel şarkılarıyla konserlerini sürdüren Prince sık sık hayranlarının hücumuna uğruyor.

Genç şarkıcı konserleri sırasında sahneye fırlayarak kendisine satılan ve etrafında adeta bir sevgi çemberi oluşturan hayranlarının bütün isteklerini yerine getirerek, «En güzel şarkılarımı sizler için söylüyorum» diyor.Prince, İngiltere’den sonra Fransa, Almanya ve İtalya’da da konserler vereceğini belirterek aynı ilgiyi oralarda da bulmayı umduğunu söylüyor.

A-ha’nın ve Prince’in son derece mükemmel ses ve ışık düzenleri eşliğinde söyledikleri şarkılar ve yaptıkları showlar müzik eleştirmenlerinden de olumlu not alıyor.

Konserleri düzenleyen organizatörler ise gelirlerinin umulanın üstünde olduğunu belirterek biletlerin haftalar öncesinden satıldığım ve aynı ilginin devam etmesi halinde turnelerin uzatılabileceğini belirtiyorlar.(Alıntıdır.Bkz:https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-41-sayisi/)

27.02.2021 02:44

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar