Menü

İlahlar Evlendi

SON HAZIRLIK — Düğün sabahı, Sylvie Vartan kendi gelin olduğu halde bütün yapılacak işlerle bizzat ilgilendi. Son hazırlıklar olurken yakınları bol bol göz yaşı dökmekteydiler.

Sylvie Vartan

İLK işaret, ilk kelime, ilk adım, ilk yazı ve ilk aşk derken, minik Sylvie büyümüş, gelinlik bir genç kız olmuştu. Nişanlısı Johnny Hallyday ile evlenmeye karar verdiklerini açıkladığı gün, anne ve babası kulaklarına inanmak istememişlerdi. Fakat genç kızın kararı katiydi, düğünün en yakın tarihte yapılmasını istiyordu.

Baba Vartan, Sylvie’nin sade bir törenle evlenmesine taraftardı. Anne ise kızının en mutlu anına bütün dünyanın şahit olmasını istemişti. Ona kalsa bütün dünya gençliğini kızının düğününe davet edecekti. Sylvie Vartan, annesiyle babasının zıt fikirlerine ayak uydurmakta güçlük çekti. Daha düğün tarihi kesinleşmeden beş yüze yakın gazeteci ve fotoğrafçı, Sylvie’nin annesiyle babasının oturduğu Loconville kasabasını doldurmuştu. Vartan’ların şatosu, jandarma kordonu altına alınmış, dünyanın her tarafından tebrik telgrafları yağmaya başlamıştı.

Bu arada Sylvie Vartan, annesi ve diğer akrabalarıyla beraber düğün hazırlıklarını tamamlamakla meşguldü. Genç kız, gelinliğinin modelini kendisi çizmişti. Her kıyafeti gibi, gelinliğinin de orijinal olmasını istiyordu. Anne, tülsüz, duvaksız gelinliği görünce önce biraz yadırgadı, ama son kararı gene de kızına bıraktı.

Genç damat Johnny Hallyday, düğünden bir hafta önce birkaç arkadaşıyla beraber Loconville’e gelmişti. Bekarlığının son günlerinin tadını çıkarmak istiyordu. Düğün arifesinde de arkadaşlarını bir araya toplayıp geç saatlere kadar bilardo oynadı.

Düğün sabahı, Bayan Vartan, Sylvie’nin kahvaltısını odasına getirdi. Kızını evlendiren her anne gibi, o da çok heyecanlı ve mesuttu. Sylvie’ye evlilik mesuliyetleri hakkında bir konferans çekmeyi de ihmal etmedi. Müstakbel karı – kocanın ünlü birer sanatçı olması, Bayan Vartan’ı endişelendiriyordu. Meslek hayatlarındaki pürüzler, çeşitli zıt fikirler, ilerde onların saadetini gölgeleyebiiırdi. Yuvanın saadetini korumak Sylvie’ye düşüyordu ve genç kız, gerekirse bu uğurda meslek hayatını ikinci plana atmayı göze almalıydı.

Genç müzikseverlerin ilahı sayılan bu iki genç ve sempatik şarkıcının düğün töreni, çok kalabalık olmakla beraber, tam gelinin babasının istediği gibi sade bir törendi. Sylvie Vartan beyaz gelinliği içinde, olduğundan daha da küçük görünüyordu. Babasının kolunda kiliseye doğru yürürken sevinç göz yaşlarını tutamadı.

johnny hallyday sylvie vartanSylvie Vartan ile Johnny Hallyday, ailelerinin isteklerine uyarak önce sivil nikah kıydırdılar, sonra da kilisede dini nikah töreni yapıldı. Sevgililer, ömürlerinin sonuna kadar birbirlerine sadık kalmayı, iyi ve kötü günlerinde birbirlerine yardımcı olmayı söz verdikten sonra bir arabaya atlayıp balayı seyahatini geçirecekleri İspanya’ya hareket ettiler. Gençlerin aileleri ve yakın dostları ise yeni evlilerin şerefine bol bol kadeh kaldırıp bu evliliğin mutlu bir evlilik olması için dua ettiler.

Sylvie Vartan ile Johnny Hallyday uzun bir süreden beri nişanlıydılar ama doğrusu gençlerin evleneceklerine pek ihtimal verilmiyordu. İkisinin nişanlanmasının basit bir reklam oyunu olduğunu ileri sürenler bile vardı. Nitekim Sylvie Vartan bundan bir süre önce şehrimize geldiği sıralarda bazı Fransız dergileri, onların evlenmeyeceklerini büyük başlıklarla yazmıştı. Sevgililerin evlenmesi, şimdi bu aksi ihtimali ortadan kaldırıyor, fakat acaba bu evlilik uzun sürecek mi? Gençliğin ilahları, unvanlarına layık bir yuva kurabilecekler mi? Zihinlerde bu ve buna benzer bir sürü sual beliriyor. Ama maalesef şimdilik bunları kesin bir şekilde cevaplandırabilmek imkansız, iki şöhretin hayranları, ilk işaret, ilk kelime, ilk adım, ilk yazı ve ilk aşktan sonra ilk kavganın gecikmesini temenni ediyorlar…johnny hallyday sylvie vartan

Sylvie Vartan – Johnny Hallyday çifti için evlenme kararı vermek, hiç de kolay olmamıştı. Gençlerin sadece birbirlerini sevmeleri, mutluluğa kavuşmaları için kafi değildi. Hayatlarını birleştirmeden önce, bir hayli düşünmeleri gerekti. Nikah töreninde, Sylvie, çok heyecanlıydı. Zaman zaman göz yaşlarını tutamadığı fark edildi. Fakat bunlar sevinç göz yaşlarıydı. Genç karı – koca, törenden sonra, fotoğrafçılara poz verirlerken, yüzlerindeki mutlu ifade dikkati çekiyordu.

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1965-tarihli-18-sayisi)

11.08.2019 12:50

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar

 • Yayınlandı: 26 Ağustos 2015 14:35

  Melis Çiftçi

  sonunda evlenmişlerdi :)
 • Yayınlandı: 1 Eylül 2015 16:55

  SERDAR KANIT

  tencere kapak misali olmuş bunların ki :D
 • Yayınlandı: 7 Eylül 2015 14:09

  HALİT KUMRU

  aaaahhh sylvie aahh ne güzeldin sen öyle :D