Menü

İlyas Salman 2. Kez Baba Oldu

RÖPORTAJ yapmak için İlyas Salman’ın bir süre önce aldığı Üst Bostancıdaki dairesinin kapısını çalıyoruz. Kapıyı Salman’ın annesi açıyor ve bizi içeri davet ediyor. Saat 11.00’i geçmesine rağmen yeni uyanmanın mahmurluğu içerisinde olan İlyas Salman, bize «Hoş geldiniz» diyerek doğruca kahvaltı sofrasına oturuyor.Evde her zamanki çalışma ve sessizlik hüküm sürüyor. İlyas Salman ile sahne ve film çalışmaları üzerinde sohbetimizi sürdürüyoruz. Sofrada, Salman’ın eşi Güleser, kızı, annesi ve erkek kardeşi oturmuş hem kahvaltı yapıyorlar, hem de konuştuklarımızı dinliyorlar. Bir ara yan odaya geçen İlyas Salman kucağında şirin mi şirin bir bebek ile karşımıza çıkıyor. Salman bizi daha fazla merakta bırakmadan konuya girerek müjdeyi veriyor:

«Evet, ikinci kez baba oldum. Hem de bundan iki hafta önce, yani 24 Temmuz günü. Sizin gelmeniz büyük bir tesadüf oldu. Baba olduğumu ilk kez SES’e açıklıyorum.»

Genç sanatçının yüzünden mutluluk akıyordu. İlyas Salman konuşmasını, «Kız bekliyorduk, erkek çocuğumuz oldu. Gerçi bizim için farketmez ama böyle olması daha iyi oldu. Bundan sonra artık çocuk yapmak yok. Bu kadarı kafi. Benim işim bundan sonra dur durak bilmeden en iyiyi verebilmek için sanat üretmek olacak» diye sürdürüyordu.Bayramdan bir hafta önce, Salman ailesine en büyük armağan olarak gelen küçük bebeğe. İlyas Salman, ağabeyinin adını verdi; Ali.

Gerçek olan İlyas Salman’ın, açıkça, bir çocuğunun doğduğunu saklamasıydı; İlyas Salman’ın tüm gizlemelerine karşın ilginç bir tesadüf sonucu yeni doğan bebek ortaya çıkıyordu…

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-33-sayisi)

05.10.2020 22:56

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar