Menü

İlyas Salman Stüdyoya Kapandı

Sinema ve tiyatroda umduğunu bulamayan İlyas Salman, şimdi de türkücülüğe merak sardı… Genç sanatçı, «Değme türkücülere taş çıkarırım» diyor.

Sinema ve tiyatroda umduğunu bulamadığı için müzik çalışmalarına yönelen İlyas Salman, rakiplerine meydan okuyarak, «Değme türkücülere taş çıkarırım» diyor…

Sinema ve tiyatro ile ilgili çalışmalarım bir yana bırakıp kendisini tamamiyle müziğe adayan sanatçı, bütün zamanını stüdyolarda geçiriyor… Yılbaşından hemen sonra piyasaya çıkaracağı kaseti için oldukça iddialı konuşan Salman, okuduğu türkülerin büyük ilgi göreceğine inandığını belirterek sözlerini şöyle sürdürüyor:«Lise yıllarından beri müziğe karşı büyük bir ilgim vardı. Bir süre konservatuarda da eğitim görmüştüm. Uzun yıllar sonucu edindiğim birikimimden faydalanmayı düşündüm. Kasetimdeki türküleri dinleyecek olanlar çok hoşlanacaklar. Çünkü oldukça değişik bir tür denedim ve bunda da başarılı olacağıma inanıyorum.»

«Kasetlerim yüzbinler satacak»

Yılbaşından hemen sonra piyasaya çıkacak kaseti için çalışmalarını büyük bir hızla sürdüren İlyas Salman, «Türkücülükte oldukça iddialıyım ve kasetimin satış rekorları kıracağına inanıyorum» diye konuşuyor. Sanatçı, seslendirdiği parçalarda değişik bir tür denediğini söylüyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1986-tarihli-52-sayisi)

27.09.2020 20:41

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar