Menü

İskender Doğan’dan İlginç Gösteri

İSKENDER DOĞAN için yeni bir dönem başlıyor… Sahne ve müzik çalışmalarına bir süredir ara veren genç sanatçı, şu günlerde birkaç işi birden yürütüyor. İskender Doğan bakın neler yapıyor.

Maçka’da açılan Giyim ve Gıda Fuarı’nın müzik direktörlüğünü üstlenen sanatçı, fuar için bir dans grubu kurmuş. Bu grubun adı da, «Bahriyeliler». Doğan için, bu fuarın önemi çok büyük.



Bir zamanlar «Kan ve Gül» adlı parçayla adını duyuran İskender Doğan, daha sonraları uzun bir sessizlik dönemine girmişti… Şimdi tekrar müziğe döneceğini ve eskisi kadar da iddialı olacağını söyleyen sanatçı, sözlerini şöyle sürdürüyor: «İlk kez Donanma Vakfı yararına düzenlenen Giyim ve Gıda Fuarı’nın sahne ve müzik direktörlüğünü ben yapıyorum. Böyle bir görev almak ve sahneye çıkmak benim için büyük bir gurur kaynağıdır.»

Bahriyeli giysilerine bürünmüş genç kızlardan oluşan «Bahriyeliler» grubu ile birlikte sahneye çıkan İskender Doğan, sergilediği showdan sonra tekrar konuşmaya başlıyor:

«Görüyorsunuz, beni ve grubumu büyük bir beğeni ile izliyorlar. Bu da bir İskender Doğan adının henüz unutulmadığını gösterir. Müzikte yeni bir çıkışa hazırlanıyorum… Geçtiğimiz ay içinde TRT Denetim Kurulu’na ‘Bir Toz Olsam’ ve ‘Bulamadım’ adlarını taşıyan iki parçamı gönderdim. Geçmedi… Ancak, yılmıyorum. Bu iki parçamı tekrar elden geçireceğim ve yine denetime göndereceğim. Sanıyorum bu kez ikisi de geçecek ve bu parçalarla İskender Doğan tekrar eski günlerine dönecek.»

İskender Doğan’ın düşünceleri böyle. Sanatçıya göre başarının tek şartı, çalışmak…

(Alıntıdır. Bkz. http://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-30-sayisi)

05.10.2020 20:54

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar