Menü

İzzet Altınmeşe, Selahattin Alpay İttifakı

İZZET ALTINMEŞE ile Selahattin Alpay, Türk Halk Müziği’nin sevilen iki ismi… Arkadaşlıkları çok eskilere dayanan Altınmeşe ile Alpay’ın yedikleri, içtikleri ayrı gitmez. Şimdi Ankara’dan İstanbul’a yerleşme hazırlığı yapan iki arkadaştan İzzet Altınmeşe, Etiler’de bir daire alıp, içini dekore ettirmeye başladı. Selahattin Alpay ise kiralık bir ev tuttu.

İstanbul’da müzik dışındaki zamanlarını ticaretle değerlendirmeye karar veren Atınmeşe ve Alpay, maddi olanaklarını bir araya getirerek oyun aletlerini imal edip satan bir işyeri açtılar.İki kafadarın toptan satış yaptıkları işyerlerinde sık sık düzenledikleri hızlı ve iddialı tavla partilerine halk müziğinin ünlü isimleri de kanılıyor ve bu partiler hayli zevkli, çekişmeli geçiyor…

İş hayatında düşeş atan Altınmeşe ile Alpay, oyunda aynı başarıyı gösteremiyor, tavla partilerinde habire mars olmaktan kurtulamıyorlar.

İzzet Altınmeşe bir yandan ticaretle uğraşırken, müzikten de vazgeçmiyor. Önümüzdeki günlerde 40 gün sürecek turneye çıkacak olan İzzet Altınmeşe, Adapazarı’ndan başlayıp Niğde’de son bulacak turnede 36 ili gezecek. İzzet Altınmeşe’nin assolist olarak katılacağı turnede Cemile Kutgün, Tolga Han ve Dans Grubu, Süheyla Şamil, Tülay Zeren gibi isimler de yer alıyor. Turne dönüşü dördüncü filmine de başlayacak Altınmeşe. Daha önce sırasıyla ”Maden Dağı” filminde Betül Aşçıoğlu ile, ”Dertli Pınar” ve ”Nazey” adlı filmlerinde Oya Aydoğan’la başrolü paylaşan Altınmeşe, son filminde ya Hülya Koçyiğit ya da Cemile Kutgün ile oynayacağını söylüyor.İstanbul’da ilk kez sahne çalışması yapan ve bir anlaşmazlık sonucu çalıştığı gazinodaki işini 2 gün sonra bırakmak zorunda kalan Selahattin Alpay ise, ”Artık sütten ağzım yandı” diyor ve sahnede de beyazperdede de şansını bir kez denediğini, bunun da kendisine yettiğini söylüyor.

(Alıntıdır. Bkz. https://www.tozlumagazin.net/shop/urun/ses-dergisinin-1981-tarihli-20-sayisi)

06.10.2020 21:39

Kategoriler:   Ana Sayfa

Yorumlar